Ender'in Oyunu Ender Serisi 1 - Orson Scott Card - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ender’in Oyunu Ender Serisi 1 – Orson Scott Card

Ender’in Oyunu Ender Serisi 1 – Orson Scott Card

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Temmuz 8th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 287
Yazar: Orson Scott Card

497 Kişi Tarafından Görüldü

On bir yaşındaki bir çocuk, Kimse kendi hayatını kontrol edemez; elinden gelenin en iyisi sana iyi insanlar, sevdiğin insanlar tarafından verilen rolleri yerine getirmeyi sevmek, diyebiliyorsa, onun Dünyayı kurtarması şaşırtıcı olmasa gerek.

 

Elinizdeki bu kitap bilimkurgu tarihinin en önemli metinlerinden biri olarak kabul edilen Ender Serisinin ilk kitabıdır. Bilimkurgu edebiyatının en önemli iki ödülünü, Hugo ve Nebula ödüllerini aynı anda almış ve yayınlandığı günden bu yana çok satanlar listesindeki yerini koruyarak Tüm Zamanların Best Selleri olarak nitelenmiştir.

 

Ender’in Oyunu, on bir yaşındaki bir çocuğun oyunla ölüm arasında gidip gelen hüzün dolu, sürükleyici ve kırılgan hikayesine davet ediyor.

 

Özet

 

Ender Wiggins 6 yaşında bir çocuktur. İnsanların 2 çocuktan fazla çocuk yapamadığı dünyada evin 3. çocuğudur ve  Perter adında zalim bir abisi ve Valentine adında çok sevdiği bir ablası vardır. Çok zekidir ve seçkin bir çocuktur bu yüzden ensesinde bir monitör vardır;

 

Dünya uzaydan gelen böceklerin saldırısı altındadır. Daha önceki istilada Hazer Backham kurtarmıştır Dünyayı şimdi de komutanlar Ender’in dünyaya kurtaracağını ümit etmektedir. Çünkü çocuklar empati kurma yeteneğinden yoksun oldukları için, önyargısız ve cesurca savaştıkları için  böceklerle savaşta daha başarılıdırlar.

 

Okuldaki eğitiminin ardından 12 yaşında komutan olan Ender simülasyonda sürekli savaşmaktadır ama bu savaşlar gerçek bir savaştır ve Ender Böcek Ordusunu yenerek dünyayı 3. kez kurtarmıştır ve büyük bir şöhrete kavuşmuştur.

 

Bu arada kardeşi Peter Dünyada önemli biri haline gelmiştir.

 

Ender Dünya’ya geri dönebilecek midir?

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.