Ecel Saati (Bir Mayk Hammer Romanı) - Kemal Tahir - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ecel Saati (Bir Mayk Hammer Romanı) – Kemal Tahir

Ecel Saati (Bir Mayk Hammer Romanı) – Kemal Tahir

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mart 2016
Eklenme: Eylül 20th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 170
Yazar: kemal tahir

905 Kişi Tarafından Görüldü

Kocaman New York şehrinin meşhur Cinayet Masası Şefi Pat Cambers’in sesi hâlâ kulaklarımda. Herif, “Alo” bile demeden; “Mayk” diye bağırdı,”hemen kalk, hemen giyin, hemen Savcılık’a gel!” Öfkesinin nedense gene kafasına sıçradığı belli. Tembel tembel esneyerek; “Ne var?” diye sordum.”Evde bulamam diye korkmuştum,” dedi, “kim bilir hangi aşifteyle nerelerde fink atıyor demiştim.” Cevap beklemeden telefonu kapattı.

Arkamda kalan caddede bir otomobilin süratle viraj dönen lastikleri pis pis öttü. Daha sonra polislere mahsus bir canavar düdüğü şehrin uzak homurtusunu silip süpürüyordu.

“Belki de polis otomobili değildir,” diye düşündüm, “cankurtarandır.” İçinde, iki metrelik için canına kıyılmış birisi kana bulanmış kıvranıyor dur.

Yarın gazetelerde kısacık bir haber yahut kocaman başlıklar görürüz. O dakikaya kadar yaşadığından haberdar bile olmadığımız bir vatandaşın bütün hayatı önümüze serilir.

Bu hayat, bir kaç saat sonra da buruşuk kâğıtlar halinde çöp tenekelerini boylar.

– Haydi gel, dedim… Bu çıkmazdan nasıl kurtulacağını sana söyleyeceğim.

– Sahi mi? Sağ ol Mayk… Sana güvenmekle hata etmedim. Seni hatırlamamın sebebi bu! Seni aylardan beri düşünüyorum. Keşke Savcı’ya telefon edeceğime sana başvursaydım.

– Daha iyi olurdu. Neyse… Haydi gel! -Savcı’ya döndüm: Biz arka odalardan birisinde biraz istirahat etsek…

– Olur. Peki! Lakin bu heriften bir santim bile ayrılmayacaksın Mayk, sana teslim.

Kemal Tahir’in kaleminden, ünlü dedektif Mayk Hammer’ın maceraları…

Düşün ve edebiyat dünyamızın dev ismi Kemal Tahir’in, F. M. İkinci takma adıyla yazdığı özgün Mayk Hammer maceraları yıllar sonra yeniden yayımlanıyor. 

Aslından daha iyi olmakla “itham” edilen bu romanları mutlaka okuyun…

Bir önceki yazımız olan Yabancı - Stephen King başlıklı kitabımızda Yabancı Stephen King, Yabancı Stephen King ekitap indir ve Yabancı Stephen King ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.