Duyamamak Böyle Bir Şey - Kolektif - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Duyamamak Böyle Bir Şey – Kolektif

Duyamamak Böyle Bir Şey – Kolektif

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2011
Eklenme: Ekim 3rd, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 33
Yazar: Kolektif

3.153 Kişi Tarafından Görüldü

Lana 10 yaşında ve duyamıyor. O, bu kitapta duyamamanın nasıl bir şey olduğunu anlatıyor. Okulda kendisine eğitiminde yardımcı olan bazı şeylerden, öğretmeni ve arkadaşlarıyla nasıl iletişim kurduğundan bahsediyor. Lana bir gün okulda işitme engelli arkadaşlarıyla işaret diliyle konuşurken duyma sorunu olmayan pek çok çocuğun onları izlediğini fark ediyor. Bu durum ona harika bir fikir veriyor! Bu fikir sayesinde işitme engelli çocuklarla diğer çocuklar daha rahat anlaşabilecek.
Bu kitaptan duyamayanların sessiz dünyaları hakkında bolca bilgi edineceksiniz.

Hiç bir şey duyamasaydınız nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Ne kadar sessiz olacağını hayal edin…

Türkiye´de her 1000 kişiden 3-4 ünün işitme kaybı olduğunu hatta 10 yaşın altındaki her 1000 çocuktan 2 sinin duyamadığını biliyor musunuz? Hem biz hem de çocuklarımız için işitme engellilerin nasıl ve neler yaşadıklarını anlamak, işaret dili hakkında fikir edinmek için “Duyamamak Böyle Bir Şey” harika bir kitap.

10 yaşında ve duyma engelli olan Lana´nın gözünden yaşadıkları, kullandığı işitme cihazı, arkadaşlarının işaret dili öğrenmekteki hevesi… Son derece pozitif ve bilgilendirici bir kitap. 7 yaş üzeri için önerilmiş ama ben 5-6 yaşında da okunabileceğini düşünüyorum. Masal babaannesinden dolayı kulağa takılan işitme cihazına aşina, daha önce de işitemeyenlerin ayrı bir işaret dili olduğunu konuşmuştuk, bu kitapta tüm harflerin işaret dilindeki şekillerini gösteren bir sayfa da var, eminim çok ilgisini çekecek.

Sessiz sinema oynamak, çocuklarınızın duyma engelli arkadaşları ile empati kurmalarını sağlamak için güzel bir araç olabilir, Tübitak Yayınlarından. Kitapta ayrıca bebeğinizde herhangi bir işitme kaybı olup olmadığını anlayabileceğiniz yöntemler de verilmiş.

Kitap tanıtım Amaçlıdır.

 

Çocuklara yönelik sosyal hizmet uzmanı ve yazar Jennifer Moore-Mallinos uzun yıllar Kanada’da çocuk istismarı, çocuk gözetim ve koruması alanlarında çalışmış ve 2001 yılından itibaren çocuklara yönelik bilgilendirici ve psikolojik destek içerikli kitaplar yazmaya başlamıştır. Kitapları arasında Annem ve Babam Arkadaş Olduklarını Unutunca, Hatırlıyorum,Kayıp Çocuk Odası ve Sır Versem Saklar mısın? bulunur. Okulöncesi ve ilkokul öğretmenliği yapan yazar Chicago’da yaşamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Hayata Dön - Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Hayata Dön ekitap indir, Hayata Dön ekitap oku ve Hayata Dön Gülseren Budayıcıoğlu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.