Düş Yolcusu - Ian McEwan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Düş Yolcusu – Ian McEwan

Düş Yolcusu – Ian McEwan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ocak 26th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 124
Yazar: Ian McEwan

411 Kişi Tarafından Görüldü

“Düş Yolcusu”, çocukluğun renkli ve sınırsız dünyasında geçen, başkalarını anlamak ve büyümek hakkında, hem küçüklerin hem de büyüklerin keyifle okuyacağı bir kitap.

Yetişkinler, Peter Fortune’ı sessiz, hatta zaman zaman zor bir çocuk olarak biliyor: Uzun uzun gökyüzünü seyreden ve adı çağrıldığında işitmeyen bir çocuk olarak. Oysa Peter’ın bu halinin nedeni, dur durak bilmeden işleyen hayal gücü.

Peter hayal kurmayı o kadar çok seviyor ki, gerçeklerin nerede bitip hayallerin nerede başladığını çoğu zaman birbirine karıştırıyor.

“Düş Yolcusu”nda yer alan, birbiriyle bağlantılı yedi öyküde, Peter kendini bir kedinin, bir bebeğin ve bir yetişkinin bedeninde bulup dünyaya onların gözünden bakıyor; evde bir hırsızla, okulda da bir kabadayıyla karşı karşıya gelirken hayal gücünden yardım alıyor.

Düş Yolcusu.Peter Fortune’ u anlatıyor kitap. Peter hepimizin çocukken olduğu kadar ya da abartmayalım hepimizden daha da fazla hayalperest bir çocuk. Kitapta yaşadığı kısa maceralardan söz ediliyor , bu maceralarda tabii hayal alemine doğru yolculukları sonucunda ortaya çıkıyor. Kısacık ,eğlenceli bir kitap,

Yalnız kalmasına gelince, büyükler bundan da hoşlanmazdı. Onlar öbür yetişkinlerin bile tek başına kalmalarından hoşnut olmaz.

Onlara katıldığında neler çevirdiğinizi görebilirler. Onlar ne yaparsa siz de onu yaparsınız. Onlara katılmak zorundasınızdır, yoksa herkesin keyfi kaçar. Peter’ın ise bu konuda değişik düşünceleri vardı. Doğru yerde ve doğru zamanda insanlarla birlikte olmak iyi bir şeydi. Ama fazla ileri gidiliyordu.

Aslında insanlar daha az birlikte olsalardı veya başkalarını daha az bir araya getirselerdi ve her gün, kim olduklarını ya da olabileceklerini anımsayarak birazcık kendilerine zaman ayırabilselerdi, dünya daha mutlu bir yer olabilir ve hiç savaş çıkmayabilirdi.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.