Dünün Dünyası - Stefan Zweig - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Dünün Dünyası – Stefan Zweig

Dünün Dünyası – Stefan Zweig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Mart 14th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 903
Yazar: Stefan Zweig

160 Kişi Tarafından Görüldü

Dünün Dünyası Stefan Zweig; Bu anıları, Birinci Dünya Savaşı’ndan önceki yıllarda Viyana ve Avusturya’nın rahat ve neşeli yaşamını, Stefan Zweig’in hepsine olmasa da bazılarına garanti edebildiği güvenlik dünyasını bir kez daha gösteriyor. bireysel özgürlük; Gün batımına kadar, Hitler’in iktidarı kullanmasına, Avrupa “kardeşler arası savaşta ikinci kez intihar ederek kendini paramparça edene” kadar Avrupa’nın üzerinde bir parıltı ve gölge gösteriyorlar.

 

Stefan Zweig, “dünün dünyasını” çağdaş bir tanık olarak kaydetti, kendi kaderini değil, neslinin kaderini ele geçirdi; Bu kitapla, yüzyılımızın ilk yarısında kişisel dünyanın çok ötesine geçen manevi dünyanın bir özetini yarattı.

 

Yazar hakkında

 

Stefan Zweig, 28 Kasım 1881’de Viyana’da doğdu ve 1938’de İngiltere’ye, daha sonra ABD’ye ve nihayet 1941’de Brezilya’ya göç etmeden önce 1919’dan Salzburg’da yaşadı. Hikayeleri ve tarihsel temsilleriyle dünya çapında milyonlarca izleyiciye ulaştı.

 

En son otobiyografisini ›Dünün Dünyası‹ ve ›Schachnovelle‹’yi tamamladı. 23 Şubat 1942’de o ve karısı “kendi özgür iradeleriyle ve net duyularla” öldüler.

Bir önceki yazımız olan Hayatın Sesi - Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Hayatın Sesi Gülseren Budayıcıoğlu, Hayatın Sesi Gülseren Budayıcıoğlu ekitap indir ve Hayatın Sesi Gülseren Budayıcıoğlu ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.