Dipten Gelen Dalga 1 ve 2 Cilt - Ilya Ehrenburg - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Dipten Gelen Dalga 1 ve 2 Cilt  –  Ilya Ehrenburg

Dipten Gelen Dalga 1 ve 2 Cilt – Ilya Ehrenburg

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Mayıs 13th, 2021
Dil: Türkiye
Yazar: Ilya Ehrenburg

382 Kişi Tarafından Görüldü

İlya Ehrenburg 1891’de Kiev’de doğdu. Çok genç yaşta Rusyadaki devrimci harekete katıldı ve tutuklandı. Yurda 1917’de döndü. İç Savaş başladığında Ehrenburg Ukraynadaydı. Daha sonra tekrar Avrupa’ya geçti ve Julio Jurenito’yu yazdı.

1924’te Sovyetler Birliği’ne döndü. Çeşitli Sovyet gazetelerinin yurtdışı yayınları sorumlusu olarak Avrupaya gönderildi.

1941 yılına kadar İzvestiya gazetesinin savaş muhabiri idi. İspanya İç savaşına katıldı. Paris’te bulundu. Tekrar Sovyetler Birliğine döndüğünde Paris Düşerkeni yazmaya başladı.

Bu eser üçlemenin ilk kitabıdır. Gazetecilik ve roman çalışmaları dışında makale, gezi yazısı, anı ve öyküde yazan Ehrenburg 1967 yılında öldüğünde ardında Paris Düşerken, Fırtına ve Dipten Gelen Dalga’dan oluşan üçleme dışında, çok sayıda eser bıraktı.

Dipten Gelen Dalga 1

Üçlemenin bu son cildi, İkinci Dünya Savaşı sonrasında kurulan yeni dünyayı anlatıyor. 20.yüzyılın ortasında büyük bir yara açarak beliren dehşet bitmiştir ama, şimdi daha sinsi ve daha gizli bir savaş başlamıştır. Dolayısıyla, o önüne çıkan her şeyi yakıp kavuran fırtına dinmiş gibi görünse de küller arasında kalan kordan yeni fırtınalar körüklenmektedir.

Ehrenburg bu kitabında Soğuk Savaş’ın ilk yıllarına ayna tutuyor. Faşizmin yıkamadığı Sovyetler Birliği’ne karşı ABD’de yapılan planlar, Pentagon’dan Paris Hükümeti’ne kadar uzanan entrikalar ekseninde hayata geçirilirken, sosyalizm ve kapitalizm arasındaki savaşın yeni cephesinde yaşayan direniş güçleri de yeni durum için mevzilenmektedir.

Dipten Gelen Dalga (1. Cilt) pdf indir

Dipten Gelen Dalga (2. Cilt)

Yüzyılın en büyük romanlarından sayılan ve sayısız dilde basılarak milyonlarca insan tarafından beğeniyle okunan bir klasik.
Paris Düşerken, Fırtına ve Dipten Gelen Dalga’dan oluşan ne¬hir roman, 20. yüzyılın en hareketli dönemini tüm tarafları ve çeşitli yönleriyle tasvir eden dev bir eserdir.
Üçlemenin bu son cildi, İkinci Dünya Savaşı sonrasında kurulan yeni dünyayı anlatıyor. 20. yüzyılın ortasında büyük bir yara açarak beliren dehşet bitmiştir ama, şimdi daha sinsi ve daha gizli bir savaş başlamıştır. Dolayısıyla, o önüne çıkan her şeyi yakıp kavuran fırtına dinmiş gibi görünse de küller arasında kalan kordan yeni fırtınalar körüklenmektedir.
Eh¬renburg bu kitabında Soğuk Savaş’ın ilk yıllarına ayna tutu¬yor. Faşizmin yıkamadığı Sovyetler Birliği’ne karşı ABD’de yapılan planlar,
Pentagon’dan Paris Hükümeti’ne kadar uza¬nan entrikalar ekseninde hayata geçirilirken, sosyalizm ve ka¬pitalizm arasındaki savaşın yeni cephesinde yaşayan direniş güçleri de yeni durum için mevzilenmektedir.

Dipten Gelen Dalga (2. Cilt) pdf indir

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.