Çocuk Kalbi - Edmondo De Amicis - PDF E-Kitap Oku, İndir

istanbul escort bayan

Çocuk Kalbi – Edmondo De Amicis

Çocuk Kalbi – Edmondo De Amicis

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Ocak 25th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 328
Yazar: Edmondo De Amicis

7.180 Kişi Tarafından Görüldü

Üçüncü sınıfa giden Enrico bir günlük tutmaya başlar. Bu sınıfta yeni bir öğretmeni, yeni arkadaşları vardır. Enrico kısa sürede sınıftaki her çocuğun farklı bir hikâyesi olduğunu keşfeder.

Bazılarının ailesi çok zengin, bazılarının ailesi ise çok fakirdir. Enrico defterine yazdıkça, okulda sadece dersleri değil hayatı da öğrenmeye başladığını fark edecektir.

İtalya da bir mahalle okulunda 3.sınıfa yeni başlayan Enrico yeni öğretmeniyle tanışınca ilk başta hoşlanmaz.

Eski öğretmeninin o güler yüzünü hatırladıkça üzülür fakat daha sonra yeni öğretmeninden hoşlanmaya başlar. Birgün Robetti adında bir çocuk okula giderken bir çocuğun atlı tramvay yolunda düştüğünü görür. Çocuğu kurtarırken kendi ayağı atlı tramvayın altında kalır. Bunu gören Enrico üzülür. Başka bir gün Enriconun sınıfına Calabriali bir öğrenci gelir.

Öğretmen sınıfla kaynaşmasını sağlar.Uzaktan gelen bu öğrenciye iyi davranılmasını ister. Yine günün birinde annesi ve kız kardeşi ile yoksul bir kadına çamaşır götüren Enrico kapıyı açan kadını görür ve içeride sınıf arkadaşını görür.

Babası olmayan crossi bütün zorluklara rağmen karanlık odada dersini yapmaya çalışır. Bu duruma üzülen Enriconun annesi para yardımında bulunur. Kitabın sonlarına doğru Enrico annesine saygısızlık yapar.Bu olaya üzülen anne ve babası Enricoya nasihatlarda bulunur.

Bir önceki yazımız olan Kral Kaybederse - Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Kral Kaybederse ekitap indir, Kral Kaybederse ekitap oku ve Kral Kaybederse pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Çocuk Kalbi – Edmondo De Amicis” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.