Cinsel Sapmalar - Anthony Storr - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Cinsel Sapmalar – Anthony Storr

Cinsel Sapmalar – Anthony Storr

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1992
Eklenme: Ağustos 17th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 151
Yazar: Anthony Storr

3.460 Kişi Tarafından Görüldü

Anthony Storr’un Cinsel Sapmalar adıyla çevirisini sunduğumuz Sexual Deviation adlı yapıtı, konunun uzmanı olmayan meraklılar için, bilimselliği gözden ırak tutmayarak ama bilimsel yapıtların “anlaşmazlığı”na da sapmayarak yazdığı önemli bir kitaptır.

Çeviri, 1975’te yayımlanan 7. basımından yapılmıştır. Kitapta kullanılan kimi terimlerin Türkçesi için Mithat Enç’in Ruhbilim Terimleri Sözlüğü’nden yararlanılmıştır.

“Sapık” sözcüğü dilimizde aşağılayıcı ve suçlayıcı bir anlamda kullanıldığı için de “deviation” sözcüğü daha yansız bir anlamı olan “sapma” sözcüğü ile karşılanmıştır.

Kitabın içerdiği başlıca konular şunlardır: 
Cinsel Kökenli Suçluluk Duygusu
Cinsel Kökenli Aşağılık Duygusu 
Sado-Mazoşizm
Fetişizm 
Transvestizm
Kadın Eş cinselliği
Erkek Eş cinselliği
Teşhircilik, Süürtücülük, Dikizcilik, Oğlancılık
Sağaltım maslak escort yöntemleri; Ruh çözümcü Hekimliğin İlke ve Yöntemleri

GİRİŞ den Kısa Kısa

Bu kitap, sık rastlanan kimi cinsel sapmaların açıkla­malarını yapma ve bunların olağan davranış biçimleriyle olan ilişkilerini araştırma denemesidir.

Cinsel itkinin her birimizi yöneten, öz yapımızı derin­’den etkileyen insansal yapımızın en temel ve ayrılmaz parçası olmasına karşın, içinde yaşadığımız Batı toplu­munda bile cinsellik konusunda nesnel çalışmalar yeni yeni başlamaktadır.

Kişinin cinsel içgüdülerle uyumlu olsun olmasın, davranış biçimi, başta öteki insanlarla ilişki kurabilme becerisi ve öz güveni olmak üzere, öz yapısını birçok yönden etkiler.

Bundan dolayı da, cinsel doğamız konusunda, genel olarak dönüklük ya da sapma diye ad­landırılan davranış biçimleri de içinde olmak üzere, her yönden bilgi sahibi olmamız çok önemlidir.

Yukarıda söylediklerimiz tartışma konusu olabilir;çünkü birçok kimse cinsel yaşamını, yaşamının öteki yönlerinden özenle ayırmakta ve cinselliği var oluşunun önemsiz bir bölümü gibi görmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.