Çerçeve (Çerçeve Üçlemesi - 1) - Rachel Cusk - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Çerçeve (Çerçeve Üçlemesi – 1) – Rachel Cusk

Çerçeve (Çerçeve Üçlemesi – 1) – Rachel Cusk

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ocak 14th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 147
Yazar: Rachel Cusk

245 Kişi Tarafından Görüldü

On sohbette bir roman. Atina’da bunaltıcı derecede sıcak bir yaz boyunca yaratıcı yazarlık dersi veren bir romancıyı takip ediyor. Öğrencilerini hikaye anlatımı alıştırmalarında yönlendirir. Akşam yemeği için diğer konuk yazarlarla tanışır.

Uçaktan komşusu ile İyon Denizi’nde yüzmeye gider. Karşılaştığı insanlar kendileri hakkında hararetle konuşurlar: fantezileri, endişeleri, evcil hayvan teorileri, pişmanlıkları ve özlemleri. Ve bu ifşaatlarla, anlatıcının portresi çizilir, aksine, büyük bir kayıpla yüzleşmeyi öğrenen bir kadının portresi.

Özet

Evliliği sona ermiş, orta yaşın eşiğinde bir yazar, yaz sıcağında kavrulan Atina’ya, yaratıcı yazarlık dersi vermeye gelir. Rachel Cusk’ın zarif ve büyüleyici romanı, ketum kahramanının bu birkaç günlük seyahatteki çeşitli “karşılaşmalarından” oluşuyor: Uçaktaki koltuk komşusundan eski dostlara ve sınıftaki öğrencilere, herkes yazara kendi hayatının, evliliğinin, ailesinin hikâyesini anlatıyor.

Hayal kırıklıklarından, bir zamanlar yakın olunan insanlardan uzaklaşıp kopmaktan, geride bırakmaktan ve bırakılmaktan söz açan hikâyeler birbirine ulandıkça, melankolik, dingin, ama bu dinginliğin altında saklanan acıyı da sezdiren bir manzara belirmeye başlıyor.

Folio Ödülü, Goldsmiths Ödülü, Scotiabank Giller Ödülü ve Baileys Kadınlar Kurgu Ödülü için The New York Times’ın Yılın En İyi On Kitabından.

Bir önceki yazımız olan Ve Dağlar Yankılandı - Khaled Hosseini başlıklı kitabımızda Ve Dağlar Yankılandı, Ve Dağlar Yankılandı ekitap indir ve Ve Dağlar Yankılandı ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.