Canistan - Yusuf Atılgan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Canistan – Yusuf Atılgan

Canistan – Yusuf Atılgan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Ağustos 8th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 70
Yazar: Yusuf Atılgan

489 Kişi Tarafından Görüldü

1921 yılı 26 Haziran gecesi, Hacırahmanlı köyünün kuzeyinde Domuz Deresi’ndeki bağ damında Tokuç Ali, bulaşık yıkayan karısının bağırması ile dışarı fırladığında, kapıdan çıkar çıkmaz ensesi ile karışık başına inen bir sopayla yüzü koyun yere kapaklandı.

“Çeteler” geçti kafasından bayılmadan önce.Kendine geldiğinde odanın ortasında hasır üstünde elleri ayakları bağlı yatıyordu.

İlk gördüğü ayak ucunda duran çapraz fişeklikli bir adamdı.

Karım nerde, oğlum nerde? Yandaki odada, mutfakta onlar. Eee Tokuç Ali, tanıdın mı beni bakalım? Tanır gibiyim ama çıkaramadım bi türlü.

Gelibolu’da mıydın askerlikte. İn, in; daha eskiye git. Sakalı bıyığı kes; on dört on beş yaşında düşün bu suratı.

Vay, vay Selim! Lan Selim kardeş, neredeydin bunca yıldır? Ne bakıp duruyor öyle, hadi çöz şu ipleri de hasret giderelim.

Ağır ol bakalım. Ben yatırıp bağladım seni. Bazı hesaplar var aramızda. Görülmeyecek hesap mı olurmuş aramızda?

Selim’e köyde ‘Sağır karının oğlu’ derlerdi. Anasının kulakları ağır işitirdi. Eskiden, Ali’nin babası Tokuç Osman’ın sağlığında Selim sekiz yaşında bir çocukken yanlarına yanaşma olarak gelmiş; yıllarca birlikte çalışmışlar, birlikte eğlenmişler, birlikte yaşamışlardı. Nerdeyse kardeş gibiydiler…..

2000 yılında yayımlanan romanın coğrafyası yine Manisa; ama bu kez dönem farklı. Anadolu’nun işgal edildiği, direniş çetelerinin kurulduğu yıllarda geçiyor.

Benim yazarlığımdan daha önemlisi günlük yaşamımdır” diyen ve “çok az” yapıt verdiği kabul edilen Yusuf Atılgan, uzun zamandır yayımlanması beklenen son romanı “CANİSTAN” ile yazarlık serüvenini tamamlıyor.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.