Buz Kapanı (The Darkest Minds (Karanlık Zihinler) Serisi 2) – Alexandra Bracken

Buz Kapanı (The Darkest Minds (Karanlık Zihinler) Serisi 2) – Alexandra Bracken

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Temmuz 2015
Eklenme: Ocak 23rd, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 552
Yazar: Alexandra Bracken

1.310 Kişi Tarafından Görüldü

Turuncu… lider… Roo… Herkes farklı bir şekilde sesleniyor bana. Oysa bir tek ben gerçekte ne olduğumu Biliyorum: bir canavar. Ve şimdi beni bekleyen zorlu bir görev var:

Virüsün kaynağını açık eden çok gizli Bir bilgiye ulaşmak… Ve bu… bir zamanlar bana nefesim kadar yakın olan birinin ellerinde… Şimdi bir tercih yapmak zorundayım.

Ya kalbimi özgür bırakacak ya da Karanlık zihinleri aydınlığa Kavuşturacağım… “Bu kitap, distopya okuyucuları için bir baş ucu kitabı olacaktır.” —School Library Journal

Kısa Özeti

Bu kitapta yazar heyecan ve aksiyonun dozajını yükseltmiş. Çünkü ilk kitapta ağırlıklı olarak Ruby’nin yaşadıklarından dolayı iç dünyası, değişik renklerdeki çocukların yetenekleri ve eğitimi üzerinde duruluyordu.

Kitapta ise ortalık savaş alanına dönüyor resmen. Herkes herkesin düşmanı olmuş. Kimi bu farklı yeteneklere sahip PSİ çocuklarını kötü emellerinde kullanmak isterken, kimi onların hastalıklı ve toplum için sağlıksız olduğunu düşünerek yok etmeye çalışıyor.

Tüm bunlara karşı direnirken sevdiklerini koruma çabası içine giren fedakar Ruby, aldığı kararlar ile bizi daha fazla şaşırtmaya devam ediyor. Bu kitapta çok daha farklı ve olgun bir karakter olarak çıkıyor karşımıza. Artık o korkak, kararsız, ezik Ruby yok karşımızda. Üstelik bu kitapta yeni karakterler de çıkıyor karşımıza.

Kıvırcık ve yerine duramayan kıpır kıpır Jude, mavi saçları ve asi karakteri ile herkesin sinirini bozan alaycı Vida, Liam’ın ondan taban tabana zıt çekici kardeşi Cole da kitaba ayrı bir renk katmaya başladı. 

Dili sade ve anlaşılırdı. Her şeyi Ruby’nin gözünden görüyor, onun anlattıkları ile dinliyorduk. Diyaloglar kimi yerde eğlenceli, kimi yerde heyecan verici, kimi yerde üzücü idi. Kitabın sayfaları akıp gidiyordu. 

Bir önceki yazımız olan Nil'de Ölüm - Agatha Christie başlıklı kitabımızda Nil'de Ölüm Agatha Christie, Nil'de Ölüm Agatha Christie epub indir ve Nil'de Ölüm Agatha Christie epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“Buz Kapanı (The Darkest Minds (Karanlık Zihinler) Serisi 2) – Alexandra Bracken” için 4 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.