Bugünlerde Bahar İndi - Yaşar Kemal - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bugünlerde Bahar İndi – Yaşar Kemal

Bugünlerde Bahar İndi – Yaşar Kemal

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Temmuz 30th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 112
Yazar: Yaşar Kemal,

1.395 Kişi Tarafından Görüldü

İlk gençlik yıllarında, hikaye ve romandan önce, şiir yazmaya başlayan Türkiye’nin evrensel yazarı Yaşar Kemal, şiirlerini, Bugünlerde Bahar İndi adlı kitapta topladı.

Yaşar Kemal’in, Ekim başında okurlarla buluşacak Bugünlerde Bahar İndi adlı kitabı; ağırlıklı olarak 1940’larda yazılan, 1950 ve 1960’ larda devam eden ve sonuncusu 1973’te yazılan usta işi şiirlerden oluşuyor.

Kitapta, ilk kez yayımlanan şiirlerin yanı sıra; Kovan, Ülkü, Toprak, Küçük Dergi, Çığ, Görüşler adlı dergilerde ve Vatan ve Akşam gazetelerinde yayımlanan şiirler de yer alıyor.

Yaşar Kemal bu ilk şiir kitabını hazırlarken, seçtiği şiirlerin pek azında değişiklik yaptı. Ayrıca, onun şiirine özel sesini veren özelliklerden biri olduğu için, kitapta Yaşar Kemal’in özgün yazımı aynen korundu.

Kitapta yer alan şiirlerde öfkeyle umut, başkaldırıyla sevgi iç içe yer alıyor. En kasıntılı şairin bile özgünlüğünden ürkebileceği bir şiir yazıyor Yaşar Kemal: O, çalışmak isteyip işsiz kalan Kemal Sadık’ın hüznünü, direncini, umudunu, dile getiriyor…

Kitapta, daha önce yayımlanmamış ancak Zülfü Livaneli tarafından bestelenmiş Ulaş ve Merhaba şiirleri de yer alıyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.