Bir Savaş Vardı - John Steinbeck - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bir Savaş Vardı – John Steinbeck

Bir Savaş Vardı – John Steinbeck

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Ağustos 18th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 119
Yazar: John Steinbeck

369 Kişi Tarafından Görüldü

Hümanist, insani acılar karşında duyarlı ve içten bir yazar olarak olaylara yaklaşır. Bu yazıların asıl ilginçliği, böylesine bir yazarın kaleminden çıkmış olmasında gizlidir.

Nobel yazarından savaşın acılarını duyumsatan bir anlatı?

Steinbeck bu kitapta cephelerde yürütülen savaşın, II. Dünya Savaşı’nın bilinmeyen yanlarını, önemsiz gibi görünen küçük olayları, ince ayrıntıları, bir filozof tavrıyla anlatır? İnsani acılar karşısında duyarlı ve içten bir yazar olarak olaylara yaklaşır. Bu yapıtın asıl ilginçliği, böylesine bir yazarın kaleminden çıkmış olmasındadır.

Bir Savaş Vardı, savaş rüzgârlarının hiç dinmediği dünyamızda anlamını ve değerini hiç yitirmeyen bir kitaptır.

Kitaptan biraz bahsedecek olursak :

Yıl 1943. İkinci Dünya Savaşı’nın ortaları. Avrupa, Asya ve Pasifik alevler içinde. ABD’de, ününün zirvesindeki roman yazarı John Steinbeck, savaşa giden askerlerin ardından suçluluk hissiyle bakmaktan, olayların merkezinden uzak kalmaktan bıkmıştır.

İlgisini çekenler haritalar, omzu kalabalık komutanlar, stratejiler, taktikler değildir. İster asker, ister sivil olsun sıradan insanların öyküsüdür kaleme aldıkları. Steinbeck, işte bu yaklaşımı sayesinde, yazdıklarında evrensel olanı yakalamayı başarıyor ve savaştan 70 yıl sonra bile keyifle okunuyor.

Kıyı bataryası : kadın ve erkeklerin işbirliği ile çalışan bir gruptur.

Alkolik Keçi : Uğur getiren madalyalı bir komutan savaş alanında,birayı çok seviyor

Lokomotif Mulligan : Hafızaları çok güçlü olan ve sadece kendi işlerini yapan ve Hava Akıncıları da bulunmaktadır.

Gerçekten bildiğimiz savaş kitaplarından çok farklı çünkü sadece dramın olduğu bir kitap değildir yer yer tebbesüm ettiren ve düşündüren bir kitaptır.

Bir önceki yazımız olan Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto başlıklı kitabımızda Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap indir, Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap oku ve Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ücretsiz indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.