Bir Köy Hekimi - Franz Kafka - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bir Köy Hekimi – Franz Kafka

Bir Köy Hekimi – Franz Kafka

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ocak 29th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 59
Yazar: Franz Kafka

526 Kişi Tarafından Görüldü

Düşle gerçeklik arasında gidip gelen Bir Köy Hekimi adlı öyküsünde Franz Kafka, bizi her zamanki gibi öyküsündeki hekim gibi ikilimde bırakır.

Öykü o kadar masum ve inandırıcı bir şekilde başlar ki hekim birden Rosa ve ona saldıran seyise geçer, sonrasında ise hastanın yarasını kabullenmesini ve sessizliğe gömülmesini anlatır. Sonra birden işin içine hekimin endişeleri ve korkuları karışır ve öykü işin içinden çıkılmaz hale geldiğinde birden arabasına koşulan atlar mucizevi bir şekilde, sanki tüm bunlar birkaç dakika içinde olmuş gibi evine getirir.

Peki hekimin tüm bu anlattıkları gerçek midir yoksa sadece bir düşten mi ibarettir?

Yeni bir avukatımız var: Dr. Bucephalus. Uzaktan bakıldığında Makedonyalı İskender`e yardım etmiş bir savaş atını andıracak tek özelliği yok. Fakat bu adı bilenler, avukatın görünüşünde kimi özellikler bulabilir yine de. Örneğin, geçen gün adliye sarayının dışındaki merdivanlerde akıldan yana şansı olmamış bir mübaşir gördüm: Dr. Bucaphelus, ayaklarını alışılmıştan yukarı kaldırıp mermerde çın çın öten adımlarla basamakları tırmanırken, mübaşir, at yarışlarını kaçırmayan bir küçük uzmana has bakışlarla, hayranlıkla onu izliyordu.

Bir Köy Hekimi eserini Franz Kafka hukuk eğitimini bitirip avukatlık stajını yaparken edebiyatla tanıştıktan sonra çıkardığı öykü türündeki eseridir.14 öyküden oluşmaktadır sırasıyla ; Yeni Avukat,Bir Köy Hekimi,Galeride,Eskiden Bir Yaprak,Kanun Önünde,Çakallar ve Araplar,Maden Ocağını Ziyaret,En Yakın Köy,İmparatorun Haberi,Evin Beyinin Tasası,On Bir Oğul,Kardeş Katili,Bir Düş ve Akademi İçin Bir Rapor yer almaktadır

Öykülere gelince, hepsi de insanlar arası ilişkiler, insan toplum arası ilişkiler ve değişik insan karakterleri üzerine mecazi mesajlar veren, üstü kapalı bir şekilde felsefi olarak yazılmış öz ve kısa öykülerdir.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.