Bilinç Kullanım Kılavuzu - Adam Zeman - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bilinç Kullanım Kılavuzu – Adam Zeman

Bilinç Kullanım Kılavuzu – Adam Zeman

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Ağustos 15th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 478
Yazar: Adam Zeman

1.013 Kişi Tarafından Görüldü

Doğal bir oluşum olarak fiziksel ve biyolojik yasalara tabi olan beynimizde, nasıl olup da bilinç ortaya çıktı?

Hangi biyolojik mekanizmalarla ortaya çıktı?

Ya da insan bilinci ne işe yarar?

“Bilinç İncelemeleri” alanı bu sorulara cevap arıyor. Son yıllarda farklı disiplinlerden klasik bilim dallarının yanı sıra sinirbilim, bilgisayar bilimi ve genetikten, ayrıca zihin felsefesinden ve fenomenolojiden yararlanan geniş bir araştırmacı topluluğunun bu alandaki çalışmaları şimdiden çok etkileyici bir literatür yarattı.

Araştırmacılara olduğu kadar meraklı okura da hitap eden kitap, “bilinç” teriminin farklı anlamlarını açıklayan bir bölümle açılıyor, sinir sistemi ile beynin anatomik yapısı ayrıntılı bir biçimde anlatılıyor.

Sinir bilimin şaşırtıcı bulgularının, insanın farkın dalık halinin temelinde yattığı düşünülen iki alandan kaynaklandığını öğreniyoruz: Uyku uyanma bilimi ile görme bilimi. Kitabın bu bölümlerinde epilepsi, körgörü, halüsinasyonlar gibi çeşitli bozukluklar anlatılırken, okurun bilincin işleyişini daha yakından kavramasına imkan tanıyan vaka hikâyelerine de yer veriliyor.

İnsan bilincinin evrimini, insan kültürünün evrimiyle birlikte anlatan kapsamlı bir bölümden sonra, halihazırdaki bilinç kuramları, bilincin nasıl olup da deneyim ürete bildiğiyle ilgili felsefi tartışmalar konu ediliyor.

Beyin, beyin üzerine düşünüyor: Evrenin en hayret uyandırıcı bilimsel meselesinin tam da hiç sorgulamadan her gün “kullandığımız” kendi bilincimiz olduğuna ikna oluyoruz bu kitabı okurken.

Bilinç, Kullanım Kılavuzu bu yeni araştırma alanıyla tanışmak için ideal kitap

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.