Berci Kristin Çöp Masalları - Latife Tekin - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Berci Kristin Çöp Masalları – Latife Tekin

Berci Kristin Çöp Masalları – Latife Tekin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Kasım 2018
Eklenme: Mart 18th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 97
Yazar: Latife Tekin

3.354 Kişi Tarafından Görüldü

Bir kış gecesinde, gündüzleri kocaman çöp arabalarının şehrin çöpünü getirip boşalttıkları bir tepenin uzağına,gece karanlığında, sekiz gece kondu ev kuruldu. Sabah gece konduların üstüne yılın ilk karı düştü.

Bu sözlerle başlıyor Latife Tekin’in ikinci romanı Berci Kristin Çöp Masalları ve sanayi mahallesiyle geniş bir alana yayılmış çöp sahası arasında bitiveren bir gecekondu mahallesinin hikâyesini dillendiriyor.

Bir yanda kırsaldan kente göç ettiği halde eski gelenek ve göreneklerine, hikayelerine tutunanları gözler önüne seren bu ağlatan ve acıklı roman, bir yanda da hayatta kalmak, şehre uyum sağlamak, fırsatlardan yararlanmak için yabancılaşanları, yıpranıp yozlaşanları anlatıyor.

Hem de büyülü hikâyelerle, ağıtlarla, mânilerle ve tekerlemelerle örülmüş olağanüstü bir üslup, sakınmasız bir göz ve sımsıcak bir şefkatle.
İlk kez 1984 yılında yayımlanan Berci Kristin Çöp Masalları, edebiyat dünyasında büyük yankı uyandırmış, kısa sürede pek çok dile çevrilmiş ve uluslararası bir beğeniyle karşılanmıştı.

Muazzam bir hayal gücü, dil ustalığı ve duyarlılığın ürünü olan bu benzersiz metin, Latife Tekin’in başyapıtlarındandır.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.