Ben Kirke - Madeline Miller - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Ben Kirke – Madeline Miller

Ben Kirke – Madeline Miller

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Aralık 12th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 407
Yazar: Madeline Miller

12.760 Kişi Tarafından Görüldü

Madeline Miller’in Bu muhteşem kitabı Ben Kirke ‘nin yapmış olduğu bir büyü gibi sizi etkisi altına alacak.”

 

Ozanlar benden, erkek kahramanın karşısında diz çöküp merhamet dilenen bir kadın olarak sözetti hep; tatlı şaraplarına ilaç atarmışım , büyüleyip domuza çevirirmişim hızlı giden gemilerin tayfasını, baba evini unutturur, sılaya kavuşmalarına müsaade etmezmişim.

 

Ne demeli, kadınlara haddini bildirmek ozanların en sevdiği vakit geçirme biçimidir; yerlerde sürünüp ağlamazsak gerçek bir hikaye olmazmış gibi.

 

Ama yanılıyorlar, yanılıyorsunuz: Cadılık illa nefret, kıskançlık veya başka türlü bir kötülükten doğmaz; ben ilk büyümü aşkımdan yapmıştım.

 

Ben, Helios’un kızı, Aiaie Cadısı Kirke. Hayatım boyunca trajedinin beni bulmasını bekledim. Bulacağından hiç kuşkum yoktu çünkü başkalarının hak ettiğimi düşündüğünden daha fazla arzum, isyanım ve gücüm vardı, senedirımları üstüne çekecek şeylerdi bunlar. Ve bir gün, artık bu dünyaveyayanamayacağım, diye düşündüm.

 

Bunun üzerine denizin derinliklerindeki kadim bir tanrı seslendi:

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“Ben Kirke – Madeline Miller” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.