Belleğin Kızları - Peter Najarian - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Belleğin Kızları –  Peter Najarian

Belleğin Kızları – Peter Najarian

Lisans / Fiyat: ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ağustos 23rd, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 256
Yazar: Peter Najarian

2.173 Kişi Tarafından Görüldü

Sanatçı ve yazar Pete Najarian’ın 1986’da yayımlanan üçüncü romanı  Yunan mitolojisindeki Bellek Tanrıçası Mnemosyne’nin Zeus’tan olan kızları Musalara yani ilham perilerine atıfla romanına bu başlığı veren Najarian, başkarakteri Zeke ve Yunan tragedyasındaki koro misali bir işlev gören yaşlı kadınlar korosu aracılığıyla geçmişin izini sürüyor ve dünü bugüne, Anadolu’da başlayan ailesinin hikâyesini Amerika’ya bağlıyor.

Belleğin Kızları kitabı tanıtım olarak eklenmiştir.

nünden gitmeyen ve farklı zamanlar ve farklı mekânlarda farklı görünümlerle karşısına çıkan bir kadın figürü, ressam Zeke’nin zihninde, çölde ölen anneannesiyle, annesinin bile yüzünü hatırlamadığı o kadınla üst üste biniyor. Sanat tarihinin kadın figürleri, rüyalarındaki kadınlar, âşık olduğu kadınlar, annesi, anneannesi, hepsi, Zeke’nin arayışına eşlik ediyor. Najarian, Belleğin Kızlarını çarpıcı bir kurguyla kaleme almış. Neredeyse her satırına cinsel enerjinin sindiği bu anlatı, okuru hafızanın ve unutuşun, geçmişin ve şimdinin, rüyanın ve gerçeğin, cinselliğin, şiddetin ve sanatın dehlizlerine çekiyor.

Bir önceki yazımız olan Gülüşünde Kaldım - Şahabettin Demir başlıklı kitabımızda Gülüşünde Kaldım - Şahabettin Demir oku, Gülüşünde Kaldım - Şahabettin Demir pdf indir ve Gülüşünde Kaldım - Şahabettin Demir pdf oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.