Astroloji Dersleri - Barış İlhan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Astroloji Dersleri – Barış İlhan

Astroloji Dersleri – Barış İlhan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2004
Eklenme: Şubat 9th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 392
Yazar: Barış İlhan

7.383 Kişi Tarafından Görüldü

Modern astroloji 4000 yıldan uzun süredir sürekli gözden geçirilen ve güncellenen gözlemler üzerine oturtulmuştur. Günümüzde uygulanan tıp nasıl eski tıp değilse, günümüz astrolojisi de eski Mezopotamya veya Rönesans astrolojisi değildir.

Astrolojiye psikoloji, jeoloji ve ekoloji gibi diğer birçok daldan eklemeler yapılmıştır.Astrolojinin pozitif bilimlerden ayrıldığı nokta, her şeyin birbiriyle etkileştiğini, bağlantılı olduğunu varsayan bütüncül bir mantık kullanmasıdır.

Fen bilimi doğayı kontrol etme arayışındayken, astroloji doğa ile uyumu arar.Astroloji Dersleri kitabı özellikle astrolojiye kendini tanıma ve yaşamı anlama amacıyla yaklaşan kişiler için bu konuda model teşkil edecek biçimde hazırlanmıştır.

Bu bakış açısıyla doğum haritasını kullanarak falcılığa kaçmadan kişiye nasıl yol gösterilebileceği konusunda bu konuyla ilgilenen kişilere ışık tutmak amacındadır.

ÖNSÖZ

Bundan on yıl önce Amerika’da ilk astroloj i konferansına gittiğimde sudan çıkmış balık gibiydim. Ve itiraf etmem gerek ki korkmuştum. O konferanstan esinlendiklerimle Türkiye’de yapmayı hedeflediklerim biraz imkansız gibi görünüyordu, ancak zaman bana bunun gerekli çabayla imkansız olmadığını gösterdi.

O dönemlerde en çok bu bilgiyi ve astroloji dilini paylaşacağım insan sıkıntısı çekiyordum. Astrolojiye kendini tanıma ve yaşamı anlama amacıyla yaklaşan fazla İnsan yoktu, bu konuda model teşkil edecek kimse yoktu.

Bu bakış açısıyla bir harita nasıl yorumlanır, nasıl danışmanlık yapılır, doğum haritasını kullanarak falcılığa kaçmadan insana nasıl yol gösterilir’ Tüm bunlar benim için önemli sorulardı. Ve bunların yanıtlarını bulmak için çok sayıda kitap okumam ve dünyadaki neredeyse tüm astrologları dinlemem gerekti. Bir de eksikliğini hissettiğim bilgi alışverişinde bulunmak için astroloji öğretmem gerekti .

İlhan Yayınevi de astroloji öğretirken insanların ders kitabı olarak yararlanabilmeleri için kitap basmak zorunda kalmam nedeniyle kuruldu. Şimdiye kadar 10 adet astroloj i kitabı yayınladım. İnternetteki astroloji dergisindeki makaleler de cabası. Tabii astroloji dergisinin diğer bölümlerinden söz etmeye gerek bile yok.

Tüm çabamız kaynak kıtlığı çekilen ülkemizde mümkün olduğunca okuyacak malzemeye ulaşmayı kolaylaştırmak. İlk günden beri hayallerimden birisi Türkiye’de bir astroloj i enstitüsü kurulmasıdır. Tabii enstitü demek her şeyden önce ders kitabı ve öğretmen demektir. Sonra da bu öğretmenlerin öğreteceği öğrenciler demektir.

Konunun yasal boyutu, yani Türkiye’de resmen bir astroloji enstitüsü kurulup kurulamayacağı bizim isteğimize bağlıdır. Çok istersek ve bunun için çalışırsak kurabiliriz.

Ülkedeki tüm bakış açılarını altüst edip, yasaları değiştirebiliriz. Sadece buna inanmamız ve bunun için çok çalışmamız yeterlidir. Ben tüm bu çalışmaları bu inancımla başardığım için bunun yapılabileceğini biliyorum.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.