Aşkla Kal - Kahraman Tazeoğlu - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aşkla Kal – Kahraman Tazeoğlu

Aşkla Kal – Kahraman Tazeoğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Haziran 2nd, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 312
Yazar: Kahraman Tazeoğlu

2.035 Kişi Tarafından Görüldü

İnsan olmaktan yorulur utanır bazen insan. Hayat yorar, aşk yorar, Küstahlıklar,iğrençlikler yorar,yalnızlık yorar, kalabalık yorar, gelen yorar, giden yorar… Sana ikram edilen hiçbir şeye alışma bu yüzden.

Seni terk edenler yorar…

Daha az insanlara güvenmeye, daha az ve her zaman terkedilecek gibi ve karşıdakinin sözlerine daha az inanmaya toplum dilinde tecrübe diyorlar.

Bu tecrübe değil, tecrübeyi doğru kullanama bilincidir. Daha az güvenmek, güven sorunu yaratır. Gerektiği kadar güvenmelisin. Daha az sevmek yalnızlığı getirir. Hak ettiği kadar sevmelisin. Daha az inanmak inancını zedeler. Neye ne kadar inanman gerek, onu bilmelisin.

İnsanoğlu terk edilerek terk etmeyi, aldanarak aldatmayı öğreniyorlar. Oysa terk edilen sadakati, aldatılan dürüstlüğü öğrenmelidir.

Hayatın getirdiği sevinç ve mutlulukları nasıl kabul ediyorsak, onun sunacağı kederleri de aynı olgunlukla kabul etmeliyiz.

Bu dünya bir imtihan dünyası. Kaderimize yazılan her keder, dayanma, sabretme ve inanma gücümüzü sınar.

Yıkılmış, aldanmış, incinmiş, kırılmış olabilirsin. Umutların tükenmiş de olabilir. Bu kaderindir. Kader seni sürekli dener.

Cevabını bilmediğini sandığın bir soru gibi gelir. Oysa Rabb’in o sorunun cevabını çoktan vermiştir. Ve onun senin durumundakilere verdiği en iyi cevap gece-gündüz ilişkisidir.

Geceyi ve gündüzü düşün şimdi. Ve şunu: Her yeni gün, bitmiş bir gecenin ardından başlar ve şahitlik ettiğimiz bitişler, göremediğimiz nelerin başlangıcıdır kim bilir…

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.