Aşkımız Eski Bir Roman PDF/EPUB-ÜCRETSİZ İNDİR - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aşkımız Eski Bir Roman PDF/EPUB-ÜCRETSİZ İNDİR

Aşkımız Eski Bir Roman PDF/EPUB-ÜCRETSİZ İNDİR

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Ekim 14th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 224
Yazar: Ahmet Ümit

46.646 Kişi Tarafından Görüldü

İstanbul’da bir kanun adamı, sokaklarda bir suç bilgesi. Başkomser Nevzat, karmaşık cinayetleri çözerken insan ruhunun derinliklerinde gezinmeye devam ediyor…

Edebiyat bazen çok tehlikeli olabilir. Anna Karenina, Madam Bovary, Esmeralda ve daha birçok kadın roman kahramanı gibi… Bu muhteşem kadınlara ulaşmaya çabalarken, önce doğru düşünme yeteneğini, sonra da yaşamını yitiren bir adam…

Kimsenin önemsemediği overlokçu bir kızın cinayeti bile önemli sırlar içerir. 

Aşk hiçbir zaman masum değildir. Petersburg’un soğundan, İstanbul’un sıcağına gelen bir Rus bilim insanı. İstihbarat servislerini birbirine düşürecek kadar gizemli bir kayboluş. Mutluluğu ararken kendini ölümün kıyısında bulan çaresiz bir âşık…

Aşkımız Eski Bir Roman

onun bu zorlu serüveninde yepyeni bir halka…

Mesleğini doğru yapmak için yalnızca cesaret yetmez, aynı anda kocaman bir yürek ister. Ama o yürek çelikten yapılmıyor. Bir süre sonra el bombası gibi gümlüyor. O yüreği zamansız gümletmeyelim Ali. Zalimleri sevindirmenin âlemi yok.

Kitap’dan bir alıntı: Bazı vakalarda katilin kim olduğunun hiçbir önemi yoktur, cinayet silahı kimin elinde olursa olsun, kurbanı öldüren, aslında kendi tutkusudur.

Tutkularının esiri olanların zihinleri sadece bir hedefe kilitlenmiştir; arzularını hayata geçirmek. O andaki tek amaçları budur, geriye kalanlar teferruattan başka bir şey değildir. 

İşte teması bu cümlelerle verilen ilk öykü, Pera Palas’ta işlenen bir cinayeti anlatıyor. Pera Palas’ın atmosferine ‘uygun‘ bir muammanın, Agatha Christie kılığındaki bir katilin peşine düşüyor Başkomser Nevzat ve ekibi.

Her bir öykünün bir anlamda özeti niteliğindeki bu ilk cümleleri, polisiyeye ilişkin aforizmalar olarak da okumak mümkün. Üçüncü öykünün başlangıcında da şu cümleleri okuyoruz mesela:

 Cinayet soruşturması sadece bir katili bulma faaliyeti değildir. Sayıları kişilerden, işlemleri olaylardan oluşan karmaşık bir matematik problemini çözmek de değildir. Doğrudan insanı anlama uğraşı, yaşamak için doğru yöntemi bulma çabasıdır.”

Ahmet Ümit’in Başkomiser Nevzat polisiyeleri gibi, merkezinde hep aynı karakterin yer aldığı seri polisiyelerin takipçileri, bir süre sonra, romandaki olayların yanı sıra ve hatta kimi zaman bu olaylardan daha çok karakterlerin hayatlarındaki değişimleri merak ederek okuyacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“Aşkımız Eski Bir Roman PDF/EPUB-ÜCRETSİZ İNDİR” için 5 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.