Aşk Köpekliktir - Ahmet Ümit - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aşk Köpekliktir – Ahmet Ümit

Aşk Köpekliktir – Ahmet Ümit

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Aralık 8th, 2020
Dil: Türkçe
Sayfa: 208
Yazar: Ahmet Ümit

9.836 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti

Aşk Köpekliktir kitabında okurlara verilen ilk mesaj, aşkın imkansızı ümit etmek olduğudur. Bu derin gerçeğin aktarıldığı kitap aşkın muhteşem bencilliğini, kalpleri yaralayan yanılmasını, olağanüstü yıkıcılığını ve karanlık cesareti konu almaktadır.

Aşkın bir kavramlar topluluğu olarak ele alındığı kitapta on farklı öykü bulunmakta ve bu on farklı öykü ile aşkın birbirinden farklı yüzleri sergilenmektedir. Aşk, kimi zaman bir mucizeyi temsil ediyor, kimi zaman kanlı bir cinayetin delilleri olarak karşımıza çıkıyor, kimi zaman bir ütopya, kimi zaman çözümü olmayan bir problem, bunların dışında çoğu zaman da bir köpekliktir.

Gerçeklerden yola çıkarak aşkı anlatan yazarımız aşkın her yönünü gözler önüne seriyor. Gerçeklerin aktarıldığı kitapta basit, yalın ve abartısız ancak kişileri sarsan gerçekler ön plandadır. Aşk şüphesiz en güzel varlıktır ancak aşkın insan benliğini yok sayan çirkinliği de dile getirilmiştir. İnsanı hayallerde yaşatan heyecanı kadar, ruhun karanlık labirentlerinde yol aldıran kör coşkusunu yalın bir şekilde okuyuculara aktarmaktadır.

Kitabın Arka Kapak Yazısı

Arka kapak yazısında da aşkın her halini kaleme alarak okuyucuların dikkatini çeken yazar, aşkın ne olduğunun tarifini yapmadan okuyucularıyla duygularını tartışıyor.

Tartışırken kendi duygularını ve düşüncelerini en güzel şekilde aktarmayı başaran yazarın her cümlesi okuyucularda derin etkiler bırakıyor. Cümlelerinde zıtlığı bile en güzel şekilde kaleme alarak aşk kitapları arasında en çok okunanlar arasına girmeye hak kazanıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Teşkilatın İki Silahşörü - Soner Yalçın başlıklı kitabımızı da okumanızı öneririz.

“Aşk Köpekliktir – Ahmet Ümit” için 86 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.