Aradığım Kitap İşte Bu - Erdinç Üstündağ - PDF E-Kitap Oku, İndir

istanbul escort bayan

Aradığım Kitap İşte Bu – Erdinç Üstündağ

Aradığım Kitap İşte Bu – Erdinç Üstündağ

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Şubat 2013
Eklenme: Ocak 28th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 328
Yazar: Erdinç Üstündağ

704 Kişi Tarafından Görüldü

ÖNSÖZÜ

Şu an size kalbimi ortadan ikiye açsam da hangi duygular ile yazımabaşladığımı bir gösterebilsem…O kadar çok heyecanlıyım ve bir o kadar da mutlu… Malumunuz psikoloji,yani insanları anlama sanatı çok geniş kapsamlı olduğu kadar, çok da derinbir konudur.Mesele, evvela kendimizi anlamaktan geçiyor. Bakın ben kendimi nasılanladım?*Erdinç Üstündağ, bir gurbetçi ailenin çocuğuydu.

Yani günümüzün modernsöylemiyle Eurotürk, bir zamanların klasik söylemiyle Alamancı… Şimdikitanımlamayla Avrupalı Türk vatandaşı…Kim ne isim verirse versin beni ilgilendirmiyor…Beni ilgilendiren ne biliyor musunuz?Biz yüreği memleketi için çarpan, vatan topraklarını, ezan sesini özleyen,yolda TR plakalı bir kamyon görünce çevirip bir çay içen bir çocuklukdöneminden gelen bir nesiliz.

Siz sorgular mısınız?
Ben sorgularım.
Herkese de sorgulama yapmasını öneririm. Hem de her konuda… Karar vermeden önce mutlaka.
Sorgulamada, gerçekler bütün çıplaklığıyla karşınıza dikiliverir çünkü.

Sporcunun benzini psikoloji
Örneğin ön elemeyi geçemeden gazetelere televizyonlara “biz final oynamak istiyoruz” tarzındaki cümleler, bir psikolojik dengesizliktir. Bu ne konuştuğunu bilmemektir. Bu bir psikolojik sorundur. 
Bu söz konusu spor camiasının psikolojik olarak bir çöküntü içersinde olduğunun belirtisidir.


Daha ön elemedeki rakibini analiz etmeyen bir kişi finalden bahsediyor. Böyle bir söylem olabilir mi? Bu da seyirci baskını oluşturuyor.
Seyirciyi bu denli hayalden de öte, hayali bile güç olan mevzulara odaklamayacaksınız.


Sporcu, adrenalini yüksek maçlarda ne kadar çok oynarsa o kadar tecrübe kazanır. Bu de kendisini otokontrol etmesini sağlar.
Sporcu bazen kendisini kendi inandığı bir şeyle de motive edebilir. Fakat sporda psikolojinin veya psikolojik desteğin etkisi yok demek abesle iştigaldir. Bunun uzun bir koşu olduğunu bilmeliyiz.

Mutluluğu yakalamak için
Hayatta bazı yaptıklarımızı bazı hazır mobilyaları monte etmeye benzetiyorum. Bir şeyleri alıp yapmaya çalışıyoruz. Nasıl yapacağımızı ise tam bilemiyoruz.
Bir tarifine bakıyor, bir malzemeyi elimize alıyoruz. Sonuçta ya artan malzeme oluyor ya yetmeyen… Bir ustası gibi malzemeleri yerli yerine monte edemiyoruz.

Merhaba…Bu kitap, seni anlatıyor…Bu kitapla kendini tanıyacak, kim olduğunu anlayacaksın.“Gerçekten bu ben miyim?” diyeceksin.Geleceğini güvenle kurgulama şansını yakalayacaksın.Psikolojinin ne olduğunu ne olmadığını fark edeceksin. Zaten psikoloji deinsan bilimdir… Örneğin bilgisayarın psikolojisi olmaz.

Cep telefonunun dilinden anlamazsan ona söz geçiremezsin.Ama bir kız arkadaşın, bazen yaptığın bir şakaya bile alınır. Gönlünü almak için ne diller dökersin…Annene naz yaparsın da baban bakmaz hiç gözünün yaşına… Kesik atarbazen harçlığına… “Çalış da kazan!” deyiverir…

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi - Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.