Aptalı Tanımak - Celal Şengör - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aptalı Tanımak – Celal Şengör

Aptalı Tanımak – Celal Şengör

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ekim 25th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 192
Yazar: Celal Şengör

891 Kişi Tarafından Görüldü

Celal Şengör Aptalı Tanımak kitabında, eğitim ve bilimin genel gidişatından duyduğu memnuniyetsizliği ve kendince çözüm yollarını dile getirmiş, kitabın içeriğine bakarsak Osmanlı’dan eğitim politikamıza ,özerkliği bulunmayan üniversitelerimizden bilime kılıç çekip kuşanmış cehalete , sosyolojiden yer yer üslupla sizi gülümseten mizaha ve hatta Sibel Kekilli ve porno endüstrisine kadar pek çok ayrı konu işlenmiştir.

Türkiye’ye egemen olan cehalet yönetimi, toplum olma bilincimizde büyük yaralar açmıştır ve açmaya da devam etmektedir.

Aptalı Tanımak Kitap Tanıtım ve Özeti

Toplumun bir grup olarak rasyonel düşünme yeteneğini silip süpüren yobazlık ve düşünceye değil korkuya dayanan cemaat yaşamı nın hortlatılması, toplumsal dokumuzu derinden yaralamıştır. Buna ilaveten eğitimimizde yaratılan kargaşa ve kalitesizlik, bir toplum olarak bilgi edinme ve değerlendirme yetimizi ortadan kaldırmak üzeredir.

Bunları yapanların eleştirilmesine, toplumda gerçeği aramak için oluşturulabilecek bir serbest düşünce ve tartışma ortamının oluşmasına imkan verecek basın özgürlüğünün alenen, fütursuzca tehdit edilmesi ve buna toplumdan en ufak bir reaksiyon gelmemesi ortaya konan yıkım projesinin toplumca algılanmamasına ve dolayısıyla bertaraf edilememe sine neden olmaktadır.

Bahsettiğim yıkım projesi, bir grup kötü niyetli insanın Türkiye’yi ortadan kaldırma projesi olarak algılanmamalıdır. Kuşkusuz, içimizde bu yıkım projesini yönetenleri dışarıdan destekleyenlerin böyle bir amaçları olabilir ve muhtemelen vardır da.

Ancak bu projeyi içimizde bulunarak yürüten ve destekleyenlerin yaptıklarının tamamen farkında olduklarını sanmıyorum. Ortaya çıkan ve benim kısaca “proje” diye betimlediğim olgu aslında yalnızca cehalet ve aptallığın ortaya çıkardığı bir süreçtir.

Tarih boyunca cehaletin ve aptallığın eline geçen toplumların kaderleri hep bizimki gibi olmuştur. Zira cahil, çevresiyle temasa geçemediği gibi bizzat kendisi hakkındaki bilgileri de değerlendiremez.

Aptal ise bu veriler kendisine sunulsa bile bunlarla ne yapacağını düşünemez. Cahil ve aptal her türlü eleştiriden korkar; zira bellediği yolun dışında bir yolun varlığını bilmez, olabileceğini düşünemez ve kendisine gösterilse bile değerlendiremez. Bu durumda yapabileceği tek şey, bugün Türkiye’de olduğu gibi, toplumsal terör, yani korku yaratmaktan ibaret olur.

Bir önceki yazımız olan Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto başlıklı kitabımızda Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap indir, Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap oku ve Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ücretsiz indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Aptalı Tanımak – Celal Şengör” için 2 Yorum

  • Tablete PDF indirirken bcv.live diye bir siteye yönlendiriyor ve ekran kararıyor. Önceden böyle değildi. Artık kitap indiremiyorum. Umarım düzelir. Kolay gelsin, iyi günler.

    • bcv live de devam diyerek indirme linkine yönlendiriliyorsunuz. iki bölüm açılır bir tarafı reklam sol taraftaki bölüm indirme linkine yönlendirir.herhangi bir sorun yoktur. iyi okumalar.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.