Anlatmak için yaşamak - Gabriel Garcia Marquez - Pdf E-Kitap İndir, Oku

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia Marquez

Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia Marquez

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ekim 19th, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 576
Yazar: Gabriel Garcia Marquez

3.732 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Anlatmak için yaşamak kitabında yazılanlar Gabriel Garcia Marquez’in yolculuğudur. Yolculuk, çeşitli anlamlardaki değişimi kişisel ve kültürel anlamda sağlar. Marquez çocukken annesi ile çok güzel zamanlar geçirir. Daha çok küçükken çok mutludur. Üniversiteyi kendi imkanları ile okumaya çalışır. Marquez siyasi anlamda da eleştirilerde bulunur. Özellikle Kolombiya’yı inanılmaz bir öfkeyle eleştirir. Sürekli olarak kendi fikirlerine sarılarak, özgün bir şekile yaşamayı amaçlar. Bu doğrultuda göstermesi gereken tüm fedakarlıkları gösterir. İnandığı tüm değerlere sahip çıkar. Bu amaçla aç kaldığı da olur. Mükemmel bir kariyer elde etmek ve zengin olmak yerine yazarlığı tercih eder.

Bu mesleği, para kazanmak için tercih etmez. Kendini gerçekleştirmek ve geliştirmek her zaman tek amacı olur. Marquez idealleri olan ama aynı zamanda çok sade bir dille yazar. Yazılarını, kendi yaşantısıdan aldığı notlarla kurgular. Yazarken, milyonlara hitap etmek için değil, gelişmek, daha da çok gelişmek için yazar. Kolombiyalı olmasına rağmen, Kolombiya’yı sürekli olarak eleştirir. Eleştirinin gelişime sebep olabileceğine inanır. Marquez kendisini büyük bir yazar olarak görmez. Yazılarında sihirli gerçekçilik akımına uygun hareket eder. Yazar, yazılarını halkın dili ile yazması sebebiyle hem düşündürür, hem de güldürür. Marquez yalnızlık temasını çok fazla eserlerinde kullanır. Yazar imgeselliği kullandığı eserlerinden daha çok memnun kalır.

Kitap Hakkında

Asıl adı, Living to Tell the Tale olan Anlatmak için yaşamak, Gabriel Garcia Marquez’n kendi anılarını yazdığı eserdir.

Kitap Yorumları Şu Şekilde,

“Valla kitabı Marquez’in bir romanı gibi okudum.Gayet akıcı alıp götüren bir kitap.İlk gençliğinden başlamış büyük usta anlatmaya..Sonrası okumakla bitmiyor…Marquez sevenlere mutlaka tavsiyemdir.”

“Gabi’nin hayatını kendi kaleminden okumak müthiş bir şey. Onun yazarlığı ile ilgili zaten bir yorum ya da eleştiri yapamam. sadece biraz kitabı paylaşmak istedim. Gabi’nin hayatının yanı sıra Kolombiya’nın siyasi tarihi de fonda çok güzel yer alıyor. Bu kitabı okurken, diğer kitaplarını bu bilgiler ışığında tekrar okumak istiyorsunuz. Kafka’nın Dönüşüm’ünü okuduktan sonra ilk öyküsünü yazıyor ve bir dergide basıldığında alacak parası olmadığı için başkasından istiyor. ikinci öyküsü yayınlandığında, yanlışlarımdan acı çektim, başarılarımdan kuşkulandım ama yine de umudumu kaybetmemeyi becerebildim, diyor. Bunun gibi pek çok özel ve etkileyici anılar ve sözler var kitapta. Gabi’yi seviyorsanız ve onun hayatını merak ediyorsanız kaçırmayın. gerçekten çok özel bir kitap.”

Ayrıca Pdfkitap.net Üzerinden Lontano – Jean Christophe Grange Kitabına da Ulaşabilirsiniz.

Pdf Kitap, Pdf Anı, Pdf Günlük, E-Kitap indir

Bir önceki yazımız olan İki Dirhem Bir Çekirdek - İskender Pala başlıklı kitabımızda deneme, deyimler kitabı ve İki Dirhem Bir Çekirdek hakkında bilgiler verilmektedir.

“Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia Marquez” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.