Amat - İ.Oktay Anar - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Amat  –  İ.Oktay Anar

Amat – İ.Oktay Anar

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2005
Eklenme: Mart 21st, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 177
Yazar: İ.Oktay Anar

173 Kişi Tarafından Görüldü

Amat – İ.Oktay Anar ; “Kıyıda ise üç direkli, iki güverteli ve 58 toplu bir kalyon, o karanlıkta usturmaçlarını puta edip iskeleye palamar vermişti. Yelkenlerin sarılı olduğu serenler hisar edilmiş ve tez zamanda yola çıkacağını ilân için mizana direğine mavi bayrak çekilmişti. Esrarengiz adam, kalabalığı yarıp elinden tuttuğu İsrâfil’le iskeleden gemiye doğru yürümeye başladı. Kalyonun

 

dikmesinin palangalarına asılan ve tıraka tutan gemicilere vardiyan, Yisa, sizi gidi sütü bozuk sünepeler!

 

Yisa beraber!

 

Varda ruhsuzlar!

 

Varda!

 

Bre aman!

 

Laşka!

 

Laşka!? diye feryat ediyor ve hurçların, sandıkların ve fıçıların ambarlara usûlünce istifine nezaret ediyordu. Güneşin doğmasına 7 saat kala esrarengiz adam, sürme iskeleden kalyonun çukur güvertesine çıkmak istedi. Fakat eline ne kadar asılırsa asılsın Eşek İsrâfil yerinden bir türlü kımıldamıyordu.

 

O karanlıkta eline son bir kez daha asılıp Gel yâ mübarek diye nida eyledi. Bunun üzerine çocuk her nedense inat etmekten vazgeçti. Ne var ki, sürme iskelenin kayganlığından dolayı düşmemek için midir, İsrâfil’in kuşağına 40-50 yaşlarında, iri yapılı, sırma işlemeli siyah kaput giymiş biri yapışmıştı.

 

İşte bu adam kuşağı bırakıp küpeşteye tutundu ve güverteye ayak bastı. Bunun ilâhi düzenin bozulması demek olduğunu hiç kimse bilmeyecekti.”

Bir önceki yazımız olan Aşkın De Hali - Büşra Yılmaz başlıklı kitabımızda Aşkın De Hali - Büşra Yılmaz, Aşkın De Hali - Büşra Yılmaz ekitap indir ve Aşkın De Hali - Büşra Yılmaz ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.