Alışkanlıkların Gücü (Özel ve İş Hayatımızda Alışkanlıklarımızın Ardında Ne Yatar?) - Charles Duhigg - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Alışkanlıkların Gücü (Özel ve İş Hayatımızda Alışkanlıklarımızın Ardında Ne Yatar?) – Charles Duhigg

Alışkanlıkların Gücü (Özel ve İş Hayatımızda Alışkanlıklarımızın Ardında Ne Yatar?) – Charles Duhigg

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Kasım 9th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 432
Yazar: Charles Duhigg

10.091 Kişi Tarafından Görüldü

Alışkanlıkların Gücü ; Özel ve iş hayatımızda alışkanlıklarımızın ardında nelerin yattığını araştıran nörobilimcilerin laboratuvarlarına giderek, Olimpiyat yüzücüsü Michael Phelps’in, Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz’un ve yurttaşlık hakları hareketinin kahramanı Martin Luther King’in başarısında doğru alışkanlıkların
ne kadar önemli bir rol oynadığını keşfedeceksiniz.

Düzenli olarak spor yapmanın, kilo vermenin, harika çocuklar yetiştirmenin, daha üretken olmanın, yenilikçi şirketler kurmanın ve başarıya ulaşmanın anahtarının, alışkanlıkların nasıl işlediğini anlamaktan geçtiğini göreceksiniz.

Alışkanlıkların bir kader olmadığını ve Charles Duhigg’in gösterdiği yöntemden yararlanarak iş ve özel hayatınızı nasıl dönüştürebileceğinizi öğreneceksiniz.

Neyi niçin yaparız?

Alışkanlıklar beynimizi otomatik pilota bağlıyor. Peki alışkanlıklarımız nasıl oluşuyor?

Alışkanlıklarımızın oluşumu tamamen tesadüfi mi, yoksa küresel firmaların bu işte de parmağı var mı?

Peki ya toplumların alışkanlıklarını ne belirliyor?Bana kitabın hatırlattığı en önemli şey alışkanlıklarımız özgünlüğümüzü oluşturuyorsa ve alışkanlıklarımızı başka bireyler ve oluşumlar belirleyebiliyorsa 21, yüzyıl bireyleri olarak ne kadar özgünüz?

Duhigg alışkanlıkların temelinde nelerin yattığından ve bunları değiştirmek için neler yapılmasını gerektiğini anlatıyor.

Bir önceki yazımız olan Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto başlıklı kitabımızda Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap indir, Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap oku ve Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ücretsiz indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Alışkanlıkların Gücü (Özel ve İş Hayatımızda Alışkanlıklarımızın Ardında Ne Yatar?) – Charles Duhigg” için 3 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.