Alacakaranlıkda Bir Hikaye - Stefan Zweig - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Alacakaranlıkda Bir Hikaye – Stefan Zweig

Alacakaranlıkda Bir Hikaye – Stefan Zweig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ocak 30th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 50
Yazar: Stefan Zweig

299 Kişi Tarafından Görüldü

Alacakaranlıkda Bir Hikaye ; Bütün yapıtlarında ele aldığı konularla ve anlatımıyla okuru kolayca kendine bağlayan Stefan Zweig okurunu düşündürür de. Çünkü o bir umut yazarıdır. Her zaman barışı, iyiliği düşleyen, savaş karşıtı, çok yanlı insancıl bir yazardır. Eserleriyle okurunu yüreklendirir, onu kendine tiryaki eder, ona yaşam sevinci aşılar.

Yapıtlarında hep bir hoşgörü düşüncesinden yola çıkan Zweig’ın misyonu Avrupalı sanatçılarla edebiyatçıları ortak barış uğruna bir araya getirmekti.

Çağdaş edebiyatın, nadide örneklerinden…

Özet

Aşk hikayeleri nelerdir, bir erkek, bir kız, ilk öpüşme yaşında, bize yetişkinler kadar anlatın. Nedenini bilmeden kızarmak, hayal kurmak; bedenleri kelimelerden daha iyi hissedin: gotik marivaudaj ve acımasız masal arasında, Alacakaranlıkta bir hikaye (1908) ve Küçük yaz haberleri (1906), henüz anlamadıkları duyumlar ve duygularla mücadele eden iki gencin hikayesini anlatıyor.

Editörün Notu

Bir, Küçük Yaz Haberleri, 1906’dan kalma; diğeri, 1908’den Alacakaranlıkta Bir Öykü.

1906’da Zweig yirmi beş yaşındaydı. Şiir, edebiyat eleştirisi ve yazı işleri ile uğraşan, itibarı giderek artan zarif, çok rafine bir genç adam, imza koleksiyoncusu.

İki yıl önce, yalnızca gerçeklere ve duygulara2 bağlı kalmayı bir onur meselesi haline getirmesine rağmen, Viyana’da Hippolyte Taine felsefesi üzerine bir doktora tezi savundu. İlk kısa öykü koleksiyonu.

Bir önceki yazımız olan Cennete - Hanya Yanagihara başlıklı kitabımızda Cennete - Hanya Yanagihara, Cennete - Hanya Yanagihara ekitap indir ve Cennete - Hanya Yanagihara ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.