Açlık Oyunları - Suzanne Collins - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Açlık Oyunları – Suzanne Collins

Açlık Oyunları – Suzanne Collins

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Kasım 27th, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 420
Yazar: Suzanne Collins

5.038 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti

Açlık Oyunları kitabı Panem adlı bir yerde yaşayan Katniss Everdeen’nın hikâyesidir. Panem diye adlandırılan yer 74 yıl önce çıkan bir isyanda 13 faklı mıntıkaya ayrılmış bir yerdir.

Bu yer Capritol denilen bir merkez tarafından yönetilmektedir. Yıllar önce çıkan isyanda askerler 13. Mıntıkayı yok etmiş ve ceza olarak da açlık oyunları düzenlenmeye başlanmıştır.

Açık oyunları her mıntıkadan bir kız ve bir erkek olmak üzere kura ile seçilen 24 çocuğun seçilmesi ile başlar. 24 çocuk kapalı bir arenada sadece 1 kişi kalana kadar yaşam mücadelesi verirler. Bu mücadele tüm Panem halkına televizyonlardan izlemektedir.

Katniss Everdeen 12. Mıntıkada yaşayan bir kızdır. Giriş çıkışların kontrol altında olmasına rağmen Katniss Everdeen her gün dışarıya çıkarak avlanmaktadır.

Bu durumun cezası ölüm olsa da bölge muhafızları bazı kişilerin avlanmasına göz yummaktadırlar. Katniss yakaladığı avları bir kara borsada satarak ailesinin geçimini sağlamamaktadır.

Her yıl kura ile çekilen açlık oyunlarının haraçları 74. Yılında 12. Mıntıkadan peeta ve Katniss Everdeen’nın kardeşi olmuştur. Katniss Everden bu duruma karşı çıkarak kardeşinin yerine geçer. Daha sonra Arenaya görülürler ve hayatta kalmak için eğitim alırlar.

Katniss ve peeta arenada karşılaşırlar ve birbirlerine yardım ederler oyunun sonunda sadece ikisi kalırlar ve kuralları çiğneyerek zehirli meyveleri yerler. Capritol onları kurtarır fakat merkez tarafından bu bir isyan sayılır.

Bir önceki yazımız olan Bab-ı Esrar - Ahmet Ümit başlıklı kitabımızı da okumanızı öneririz.

“Açlık Oyunları – Suzanne Collins” için 3 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.