1984 - George Orwell - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

1984 – George Orwell

1984 – George Orwell

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2000
Eklenme: Ekim 12th, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 257
Yazar: George Orwell

7.659 Kişi Tarafından Görüldü

1984 kitabının baş karakteri olan Winston Smith sıradan bir vatandaş olarak görünmesine rağmen evine döndüğünde gizli gizli düşüncelerini yazan bir kişidir. Bunu ne için yaptığını bilmese de kendini bu durumdan alıkoyamamaktadır. Hayatına Julia adında bir kadının girmesiyle hayatı büyük anlamda değişecektir. Bir partinin üyesi olan Julia aktif olarak parti toplantılarına ve eylemlerine katılmaktadır.

Belirli bir süre sonra birbirleriyle mesajlaşarak anlaşan çift görüşürler. 1984 kitabının ana karakteri olan George Orwell ve Julia kadın erkek ilişkilerinin yasak olduğu bir dönemde aşklarını itiraf ederler.

Hayatın keyfine çıkartmaya çalışan çift toplumda böyle şeylerin kötü karşılaşacağını bilmelerine rağmen uzun bir süre gizlice birlikte olurlar ama bir gün düşüne polisine yakalanırlar.

1984 kitabında polis onları öldürerek cezalandırmak yerine beyinlerini yıkamaya ve istedikleri gibi yönetmeye çalışır. Özellikle George Orwell büyük işkencelerden geçirilir. 2 kere 2 kaç diye sorulduğunda 4 demesine rağmen polisler tarafından dayak yer. Her gün farklı bir cevap vermesine rağmen işkenceler sonlanmaz ve kahraman sonunda kendini kaybeder ve istenildiği gibi düşünmeye başlar.

özgürlüğün 2 kere 2’nin 4 olduğunu söyleyebilmek olarak tanımlamakta ve kendi yaşadığı ortamın koşullarında 2 kere 2’nin parti ne derse o olacağını anlatmaktadır. Partinin söylediğinden farklı bir şey düşünmenin ya da bunu dillendirmenin büyük bir suç olduğunu ve bunu yapanların ölümle cezalandırılacağından bahsedilmektedir.

Bir önceki yazımız olan O - Stephen King başlıklı kitabımızda o, o pdf indir ve stephen king hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.