Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi – Melissa P.

Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi – Melissa P.

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mart 2012
Eklenme: Haziran 11th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 155
Yazar: Melissa P.

381 Kişi Tarafından Görüldü

Melissa: genç bir kız ve günlüğü.
Sevgi, aşk, kendine güven, arkadaşlık, cinselliğin keşfi, duygusal gel gitler, arayışlar ve kayboluşlar… Dürüst, açık, çekici, düşündürücü, insanın içine işleyen ve herşeyden öte cesur itiraflar…


İtalyada Susanna Tamaro’nun kitabı kadar satan bu kitap ailelerin çocuklarıyla konuşmadıkları, öğretmedikleri tek konudan bahsediyor

6 Temmuz 2OOO 15:25 Günlük, Bu satırları duvarları Gustav Klimt’in tıpkı basımları ve Marlene Dietrich’in posterleri ile kaplı loş odamda yazıyorum.

Kapalı panjurlar arasından süzülen ışık huzmelerinin düştüğü beyaz kâğıda bir şeyler çizerken o bana yukarıdan baygın ve kibirli gözleri ile bakıyor. Hava çok sıcak, boğucu ve kuru.

İçeriden televizyonun ve çizgi film kahramanını taklit eden ablamın detone sesi geliyor. Dışarıdan cırcır böceğinin umutsuz çığlığı duyuluyor. Onun dışında ev dingin ve durgun.

Sanki her şey camdan ince bir fanusun içine kapatılıp koruma altına alınmış, sıcak da bütün devinimleri yavaşlatmış gibi. Oysa ben kendimi o kadar da dingin hissetmiyorum.

Sanki farenin biri hissettirmeden tatlı tatlı ruhumu kemiriyor gibi. Kötü değilim ama iyi de değilim. Aslında işin garibi hiçbir şey değilim. Ama kendimi, dönüp arayıp yeniden bulabiliyorum.

Başımı kaldırıp aynaya bakmam ve aynadaki yansımamı görmem tüm benliğimin dingin ve huzurlu bir mutlulukla dolmasına yetiyor.

Bir önceki yazımız olan Engereğin Gözündeki Kamaşma - Zülfü Livaneli başlıklı kitabımızda Engereğin Gözündeki Kamaşma Zülfü Livaneli, Engereğin Gözündeki Kamaşma Zülfü Livaneli epub indir ve Engereğin Gözündeki Kamaşma Zülfü Livaneli epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.