Üç Kız Kardeş - Anton Çehov - PDF E-Kitap Oku, İndir
Üç Kız Kardeş – Anton Çehov

Üç Kız Kardeş – Anton Çehov

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mayıs 2016
Eklenme: Ekim 24th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 128
Yazar: Anton Çehov

182 Kişi Tarafından Görüldü

“Moskova Sanat Tiyatrosunun en büyük başarısı olan Nemiroviç – Daşenko’nun büyük sahneye koyma eylemine, rekabet etme iddiasıyla karşı karşıyaydık; ve iddiayı kabul ettik. Bu, bir klasiğin başka bir biçimde sahneye konmasını denemek değildi; Biz Çehov’un gerekli olduğunu hisediyorduk. Bu gün ise kesinlikle gereklidir. İnsan ruhunu değiştirmeyi bu kadar tutkuyla çabalayan, insanın en güzel yeteneklerini ortaya koyan, başka bir oyun yazarı daha bilmiyorum. Çehov’un, yaşamın şiirselliğini düşlediği, bu şiirselliği tıkayan zevksizlere, yurttaşlık protestosu yaptığı ve insanların yaşamına da Sehakespeare’den başka kimsenin indiremediği darbeyi indirdiği söylenebilir…”
-Stanislavski-

Çehov’dan daha once ‘Martı’ oyununu sunmuştuk; şimdi de yazarın ‘Üç Kızkardeş’ini sunarak, yazarın oyun dizisini tamamlamaya çalışacağız. Böylece Yaba Tiyatro Dizisi’nden ölümsüz eserlerin keyfine varacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Sivastopol - Lev Nikolayeviç Tolstoy başlıklı kitabımızda Sivastopol Lev Nikolayeviç Tolstoy, Sivastopol Lev Nikolayeviç Tolstoy epub oku ve Sivastopol Lev Nikolayeviç Tolstoy pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.