Türk Seri Katiller (1960'lardan Bugüne) - Sevinç Yavuz - PDF E-Kitap Oku, İndir
Türk Seri Katiller (1960’lardan Bugüne) – Sevinç Yavuz

Türk Seri Katiller (1960’lardan Bugüne) – Sevinç Yavuz

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2016
Eklenme: Kasım 19th, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 304
Yazar: Sevinç Yavuz

105 Kişi Tarafından Görüldü

Kötülüğün karanlık aktörleri…

Seri katilleri anlamak modern psikiyatrinin en önemli konularından biri. Akıl sağlıkları yerinde olduğu halde, gözlerini dahi kırpmadan öldürebilen bu insanlar kim?

Her seri katilin, kendine has bir ritüeli ve öldürme güdüsü olsa da uzmanlara göre ortak özellikleri şunlar: Anormal kişilik bozukluğu, seksüel içerik, otuz günden uzun bir zaman diliminde cinayet ve en az üç kurban.

İpucu programının yapımcısı Sevinç Yavuz, bu kriterler ışığında Türkiye’nin son elli yılını taradı ve bütün seri katil profillerini elekten geçirdi. Sonuçta kimliği ve cinayetleri bilinen 23 seri katil ve bugüne kadar yakalanmayan ama işlediği cinayetler açısından seri katil olduğu bilinen iki katil kitaba dahil edildi.

Yavuz, 1960’lı yıllardan günümüze kadar Türkiye’de gerçekleşen seri cinayetlerin neden işlendiklerini, katillerin iç dünyalarını, öldürme güdülerini ve hareket şekillerini Türk Seri Katiller’de tüm detaylarıyla okuyucuya sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Beyin (Senin Hikayen) - David Eagleman, başlıklı kitabımızda Beyin (Senin Hikayen), Beyin (Senin Hikayen) epub indir ve Beyin (Senin Hikayen) epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.