araba kiralama Türk Edebiyatında Hikaye ve Roman 1 - Cevdet Kudret - PDF E-Kitap Oku, İndir
Türk Edebiyatında Hikaye ve Roman 1 – Cevdet Kudret

Türk Edebiyatında Hikaye ve Roman 1 – Cevdet Kudret

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mart 2009
Eklenme: Ocak 25th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 320
Yazar: Cevdet Kudret

124 Kişi Tarafından Görüldü

Havada Bulut Yok ve Sınıf Arkadaşları kitaplarının da yazarı Cevdet Kudret tarafından kaleme alınan Türk Edebiyatında Hikaye ve Roman 1 kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2016 yılında 9789751028075 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türk Edebiyatında Hikaye ve Roman 1 isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor.

“Monografiden metin yayınına, antolojiden ders kitabına kadar uzanan araştırma ve incelemeleriyle Türk edebiyatı için zengin bir ‘başvuru kitaplığı’ oluşturmuştur Cevdet Kudret. Türk Edebiyatında Hikâye ve Roman bu kitaplığın seçkin örneklerinden biridir.

Kronolojik akışıyla edebiyat tarihi, seçmece düzeni ve bol metin örneğiyle antoloji, değerlendirmeleriyle eleştiri karakteri gösteren bu üç ciltlik çalışma alanının en güvenilir başvuru kaynaklarından biri kabul edilmektedir.

Türk Edebiyatını Tanzimat’tan 1959’a kadar dönem dönem ele alan serinin birinci cildi 1856-1910 arasını kapsıyor. Tanzimat, Servet-i Fünun ve Fecr-i Âtî dönemi yazarlarını hayatı/eserleri/sanatı çizgisinde değerlendiren kitap, ilk yayım yılından bu yana Cevdet Kudret’in en önemli çalışmalarından biri olmayı sürdürüyor.”

Bir önceki yazımız olan Yenik Ve Yalnız - Celil Oker başlıklı kitabımızda Yenik Ve Yalnız Celil Oker, Yenik Ve Yalnız Celil Oker epub indir ve Yenik Ve Yalnız Celil Oker epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.