Tatsız Bir Olay - Dostoyevski - PDF E-Kitap Oku, İndir
Tatsız Bir Olay – Dostoyevski

Tatsız Bir Olay – Dostoyevski

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mart 2017
Eklenme: Ekim 13th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 80
Yazar: Dostoyevski

164 Kişi Tarafından Görüldü

Dostoyevski’den unutulmaz bir uzun öykü: ‘Tatsız Bir
Olay’

Petersburglu üç general, yumuşacık koltuklara oturmuş, bir yandan sohbet etmekte, bir yandan da şampanyalarını yudumlamaktadırlar. Dostoyevski’nin deyişiyle: ‘güzel ülkemizin değerli çocuklarının’ kalkınma hareketlerine giriştikleri yıllardır.

Rusya’da çarlığın çözülmeye başladığı, pek çok şeyle birlikte askerî bürokrasi ile yoksul memur sınıfı arasındaki ilişkilerin de değişmeye yüz tuttuğu yıllar. İşte bu davette generallerden biri, bu kısa romanın kahramanı olan İvan İlyiç, aşağı dereceden memurlara karşı iyi davranışları savunmaya başlar. Ona göre önlerinde açılan yeni dönemin özelliği bu olacaktır: insan severlik. Ama general önce arkadaşları arasında alay konusu, sonra da içkinin etkisiyle çıkıp dışarıda tatsız bir olaya neden olur. Tatsız Bir Olay, Dostoyevski’nin erken uzun öykülerinden biri. Ama son derece çağdaş bir yazınsal ve düşünsel başyapıt.

Bir önceki yazımız olan Adem'le Havva'nın Güncesi ve Seçme Öyküler - Mark Twain başlıklı kitabımızda Adem'le Havva'nın Güncesi ve Seçme Öyküler epub indir, Adem'le Havva'nın Güncesi ve Seçme Öyküler epub oku ve Adem'le Havva'nın Güncesi ve Seçme Öyküler oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.