Sevginin Kökleri – Svagito R. Liebermeister

Sevginin Kökleri – Svagito R. Liebermeister

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2007
Eklenme: Haziran 11th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 272
Yazar: Svagito R. Liebermeister

139 Kişi Tarafından Görüldü

Bu kitap aile diziliminin temel kalıplarını anlamak isteyenler içindir. Ailelerdeki doğru rolleri bulmak için eşsiz bir el kitabıdır.

Temel konuların basit bir dille anlatıldığı bu kitap tüm yaklaşımı ile geleneksel terapinin çok daha ötesindedir.

Giriş

Herkesin bir annesi bir babası vardır. Bu o kadar evrensel ve bariz bir gerçektir ki öyle olduğu aklımıza bile gelmez. Ancak bunlar yaşamımızın en önemli iki ilişkisidir.

Ana babamız aracılığıyla fiziksel olarak dünyaya geliriz, onlar aracılığıyla yaşama doğarız. Mistik Osho’nun dediği gibi, “Varlığınızın yarısı annenizden, yarısı babanızdan oluşur.

Burada olma nedeniniz onlardır; eğer onlar olmasaydı siz de olmazdınız. Size tüm olanlar bir anlamda onlardan dolayı olur… Herkesin bunu anlaması gerekir.” Farkında olsak da olmasak da hepimiz ebeveynimize derinden bağlıyız.

Ya onlara sevgi duyarız ya da öfke, ya yanlarında olmak isteriz ya da çok uzaklarında. Ebeveynine kayıtsız kişiye çok nadir rastlanır. “Aile” ya tüm acıların kaynağı ya da sağlıklı bir toplumun temeli olarak tanımlanır.

Aile ilişkilerinin dinamikleri onlarca yıldır bilimsel çalışmalara konu olmuştur. Aile Dizimi, Alman terapist Bert Hellinger tarafından geliştirilmiş, kısa zamanda dünyaya yayılmış, nispeten yeni bir terapi yöntemidir.

Bu yöntemin özünde aile sistemlerini yöneten ve tüm kültürlerde geçerli olan temel yasaların keşfi yatar.

Bir önceki yazımız olan Felsefenin Öyküsü - Will Durant başlıklı kitabımızda Felsefenin Öyküsü epub indir, Felsefenin Öyküsü epub oku ve Felsefenin Öyküsü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.