Sen Kimsin? - Yılmaz Özdil - PDF E-Kitap Oku, İndir
Sen Kimsin? – Yılmaz Özdil

Sen Kimsin? – Yılmaz Özdil

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2017
Eklenme: Eylül 7th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 448
Yazar: Yılmaz Özdil

13.389 Kişi Tarafından Görüldü

Sen kimsin!
Kimsin sen yav!
Sen kimsin be!
Sen kim oluyorsun!
*
Akp döneminde en çok duyduğumuz laf buydu…
*
Kim olduklarını yazdım!

Bugün, geçmişte aldığımız kararların, yaptığımız yanlışların sıkıntısını çekiyorsak bu, ideolojik saplantılarla hareket edip, yandaş, şak şakcı, yalaka, menfaatcı kişiler ve düşüncelere itibar etmemiz, aykırı düşünene değer vermememiz, “ama, aman, dur, yanlış” diyeni dinlemediğimizdendir. İnsanoğlu hep beğenilmek ister ama bizde bir laf vardır, “dost acı söyler” derler. “Aslansın, Kralsın” denilerek ateşin ortasına süreklenen çok insan tanıyorum. Yine Kemal Tahir’in bir sözü vardır, “… yanımdan ayrılmasınlar. Çizgiyi yanlış çizersem eteğimi çeksinler, dinlemezsem, enseme vurup yüzümün üstüne yere sersinler. Çiğnesinler. İnsan, arada bir dost sillesi yemezse sapıtır.” der. Tabii anlayana…

Neticede bir okur, okuduğu bir eserdeki iddiaların, yorumların altı, arkası ne kadar doludur, boştur diyerek okumalı, öyle karar vermelidir. Tepesinde gezdirdiği aklı her duyduğuna inansın diye değil, düşünsün, taşınsın, kararını bireysel olarak kendi verebilsin diye vardır. “Alimden, ulemadan, hocadan iyi mi bileceksin?” diyen zihniyetin, aklın, iradenin ve insanlığın değerinin pek farkında olmadığı söylenebilir.

Son olarak bir dörtlük ekliyor,

Sevabı, günahı ayırmış Rabb’im
Ölçüdür gözlerim, tartıdır aklım
Yalana riyaya, dayanmaz sabrım
Haksıza sövenin dili cennetlik.

Bir önceki yazımız olan Semizotu Bilgesi - Işıl Işık başlıklı kitabımızda Semizotu Bilgesi Işıl Işık epub indir, Semizotu Bilgesi Işıl Işık epub oku ve Semizotu Bilgesi Işıl Işık özeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.