Piruze-Şam'da Bir Türk Gelin - Sinan Akyüz - PDF E-Kitap Oku, İndir
Piruze-Şam’da Bir Türk Gelin – Sinan Akyüz

Piruze-Şam’da Bir Türk Gelin – Sinan Akyüz

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Eylül 12th, 2018
Dil: Türkiye
Sayfa: 453
Yazar: Sinan Akyüz

331 Kişi Tarafından Görüldü

“Erkeklere ‘Bu evde eksik oları sensin’ dediğimizde, adamların yüzleri asılıyor. Biz kadınları, çok film izlemekle suçluyorlar. Keşke evlendikten sonra da ellerimizi tutabilselerdi. Başımızı dizlerinin üzerine yatırıp saçlarımızı okşasalardı. Erkekler evlendikten sonra bunları neden yapmıyorlar? Sahi, bunlar hep filmlerde mi yaşanıyor?”

 

Derlermiş ki, bazı hayatlar zaman içinde bağlıdır birbirine. Çağlar içinde yankı bulan, eski bir çare ile zincirlidir ötekine.
Yaşadığı acı gerçeklerden kurtulmak için Şamlı bir kocanın elinden Türkiye’ye kaçan genç bir kadının oğullarına kavuşmak için verdiği mücadelenin hüzün dolu hikâyesi, hafızalarınızdan kolay kolay silinmeyeceğe benziyor.

 

İncir Kuşları, Sevmek Zorunda Değilsin Beni, Yatağımdaki Yabancı gibi çok okunan kitapların yazarı Sinan Akyüz’ün kaleminden genç yaşta Şam’da gelin olan Piruze’nin gerçek yaşamöyküsünü soluk soluğa okuyacaksınız….

Bir önceki yazımız olan Tatlı Tesadüf - Julie James başlıklı kitabımızda Tatlı Tesadüf Julie James, Tatlı Tesadüf Julie James epub indir ve Tatlı Tesadüf Julie James epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.