Muktedir - Türk Sağ Geleneği ve Recep Tayyip Erdoğan - H. Bahadır Türk - PDF E-Kitap Oku, İndir
Muktedir – Türk Sağ Geleneği ve Recep Tayyip Erdoğan – H. Bahadır Türk

Muktedir – Türk Sağ Geleneği ve Recep Tayyip Erdoğan – H. Bahadır Türk

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2014
Eklenme: Eylül 7th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 479
Yazar: H. Bahadır Türk

296 Kişi Tarafından Görüldü

Usta, hoca, RTE, Tayyip, diktatör, sultan, dünya lideri, Davos fatihi, uzun adam… Hangi lakabıyla, nasıl anılırsa anılsın, olumlu-olumsuz nasıl görülürse görülsün, Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin siyasal tarihine damgasını vuran bir lider olduğu kesin. İslâmcı Milli Görüş’ün “muhafazakâr demokratlık” söylemine geçişi, Türkiye’nin neoliberal toplumsal ve ekonomik dönüşümü, “askerî vesayet” -demokrasi- otoriter rejim tartışmaları, onu hesaba katmadan anlaşılamaz.

H. Bahadır Türk, bu kitabında Erdoğan’ın analitik siyasal portresini çiziyor. Onun bütün konuşmalarını, bütün siyasal deneyimini mercek altına alan, olağanüstü titiz çalışılmış bir portre bu. “Özgün” ve “yeni” tarafı yanında, Erdoğan’ı merkez sağ geleneğin uzun tarihi içinde yorumlayan bir portre… Menderes-Demirel-Özal’la benzerlikleri ve farklarına bakarak…

Erdoğan kültü nasıl inşa edildi? “Başkanın Bütün Adamları”, “Aşk Adamı, Âşık Olunan Adam”, “Büyük Usta”… Erdoğan’ın siyasal hırsı ve arzusu enerjisini nerelerden alıyor? Milliyetçiliğe-muhafazakârlığa-İslâmcılığa bakışı; “hizmet” kavramı, millî irade fetişizmi, kutuplaşma siyaseti; asabî-erkek-Kasımpaşalı yüzü… Türkiye’nin siyasi tarihine ve bugününe ışık tutacak bir analiz.

Bir önceki yazımız olan Baştan Çıkarma Sanatı - Robert Greene başlıklı kitabımızda Baştan Çıkarma Sanatı epub indir, Baştan Çıkarma Sanatı epub oku ve Baştan Çıkarma Sanatı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.