Mukadderat – Erkan Kolçakköstendil

Mukadderat – Erkan Kolçakköstendil

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Ocak 20th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 120
Yazar: Erkan Kolçakköstendil

3.307 Kişi Tarafından Görüldü

Oyuncu-yazar-yönetmen Erkan Kolçakköstendil’den sinematografik öyküler.

“Bütün olan bitenleri, olmakta olanları ve gelecekte olacakları değiştirebilir misiniz?”

İnsan, bütün hayat tecrübesine ve yaşam arzusuna rağmen bir şeye asla meydan okuyamaz: Ölüm. Ve insan, dilimlere ayırarak ölçtüğü anları toplayıp da Vakit denen mefhumun çemberinde dolandığından, yaşamak, başımızdan geçenlerin yükünü sisli bir ormana doğru taşımaya benzer.

Vakit’in gelip gelmediğine, dolup dolmadığına karar verebilecek tek şey, tüm tecrübelerimize ve sınırsız ihtimallere rağmen, Mukadderat’tır. Bazen tazecik çiçekleri koparacak, bazen yaşlı ayaklara dolanacaktır. Ama hep, tam vaktinde olacaktır.

2006 yılında Türkiye’nin ilk internet ve Facebook dizisi olan Mukadderat’ı çektik. O zamanlar konservatuar okuyorduk. 13 yıl sonra Mukadderat’ı kitap haline getirme teklifinde bulundular. Nasıl olur, ortaya ne çıkar derken bana ilk 5 sayfası geldi. Ve Murat Nedim bu hikayeyi inanılmaz öyküleştirdi.

Bir yandan sinema, bir yandan dizi çekiyoruz. Kalıcı bir iş yapmak için uğraşıyoruz ama görüntü teknolojileri değiştikçe ortaya böyle kalıcı edebi bir şey çıktı. Bizim için enteresan bir heyecan. Çocuk yaşta koşuşturduğumuz, yaptığımız hiç bir şeyin boşa gitmediğini gördük. Ortaya bizi anlatan bir hikaye çıktı.

Erkan Kolçakköstendil’in okurlarına zaman ve mekândan öte bir dünyanın kapılarını araladığı ilk kitabı Mukadderat’ın tanıtımı BPR Guest House’da gerçekleşti. Karakarga Yayınları’ndan çıkan kitapta Kolçakköstendil’in öykülerine ünlü çizer M.K. Perker’in illüstrasyonları eşlik ediyor. Mukadderat, 2009 yılında Türkiye’nin ilk Facebook dizisi olarak karşımıza çıkmıştı.

Mukadderat’ta hayatın içinde olsa da farkında olunmayan ya da olunmak istenmeyen bir gerçekle, ölümle yüzleşiliyor. Mukadderat, okurlarına zamandan ve mekândan öte bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Kitabın mutlaka alınıp okunmasını tavsiyemizdir.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 120

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1.Basım

Bir önceki yazımız olan Sarsıntı - Arda Erel başlıklı kitabımızda Sarsıntı Arda Erel, Sarsıntı Arda Erel epub indir ve Sarsıntı Arda Erel Özeti hakkında bilgiler verilmektedir.

“Mukadderat – Erkan Kolçakköstendil” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.