Milyon Dolarlık Sözler - Haluk Ziya Türkmen - PDF E-Kitap Oku, İndir
Milyon Dolarlık Sözler – Haluk Ziya Türkmen

Milyon Dolarlık Sözler – Haluk Ziya Türkmen

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Kasım 4th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 232
Yazar: Haluk Ziya Türkmen

1.097 Kişi Tarafından Görüldü

“Bir başarı hikâyesi okuduğum her seferinde, o noktaya gelene kadar başarılamayan şeyleri ve bunun sebeplerini düşünmeyi severim. Hedef ne olursa olsun, bir engele takılmak, bir düzlükte sıkışıp kalmak son derece doğaldır. Başarının ve başarısızlığın, “tıpkı yerçekimi gibi” hep var olan ve hep var olacak bir kavram olduğunu bilmek, hepimiz için sağlam bir dayanak noktasıdır.”

Türkiye’nin en tecrübeli yönetim danışmanlarından Haluk Ziya Türkmen, iş dünyasının bakış açısını tazeleyip insan varoluşunun bütün yanlarına temas edecek unutulmaz sözleri sizler için bir araya getirdi ve yorumladı.
Elinizdeki kitaba alınan her bir tavsiye durumunuza objektif bir bakış açısı getirecek ve oynayacağınız oyun konusunda sizi uzmanlaştıracak tüyolarla dolu. Karşınıza çıkabilecek bu en sıcak ve gerçek saptamalar bazen bir açık deniz gemi kaptanından, bazen bir holding sahibinden, bazen esnaf sohbetlerinden, bazen bir akademisyenden, bazen uçurumun kenarındaki bir mangal restoranından ama çokça Anadolu’dan geliyor.

Milyon Dolarlık Sözler Kitabı Tanıtım Amaçlı olarak Yayınlanmıştır.

Başarı kriterlerinizi, seçtiğiniz yeni yolları, aldığınız riskleri ve hayallerinizi gözden geçirirken Türkmen’in anlattıklarına ruhunuzda yer açın. Milyon Dolarlık Sözler bilgi ile bilgeliğin karışımı, her okuyanın mutlaka bir şey kazanacağı, bir yanıyla zenginleşeceği bir insan hikayesi, iş hikayesi yani hayatın ta kendisi.

Stratejist, değişim mühendisi ve finansçı kimliği ile Türkmen, kitaptaki 70 sözün her biri ile orta ve büyük ölçekli aile şirketlerine, vizyonu olup kurumsallaşmaya aday olan firmalara yepyeni kapılar açıyor. İnsanların uzun yıllar eğitimle, akademik tecrübelerle tam içselleştiremediği konuları, güncel, hayattan çıkmış tecrübeler eşliğinde draje olarak veriyor. Uzun, sıkıcı ve bir anlamda demode eğitimler yüzünden değişim ve iş geliştirmeye karşı defansa geçen yöneticilerin ufkunu, onların kalbine hitap eden bir uslüp ve kurgu ile açıyor.

Milyon Dolarlık Sözler;

  • Kurumsallaşma ve iş geliştirme sürecinde yaşanabilecek olası hataları minimize eden 70 kapı açıyor.
  • İş hayatında daralmış, gelişimi için sıkıntı yaşayan şirketlere 70 çıkış yolu gösteriyor.
  • Büyüme sürecinde karşılaşılan, yanlış istihdam, erken satın alınan pahalı yönetsel sistemler, gereksiz bilgisayar programları, hatalı kurumsal kaynak programı gibi “tuzaklara” dikkat çekiyor, bu yatırımları optimize ve entegre etmek yol haritası çıkarıyor.
  • Global ekonominin dijitalleşmesi ve “gerçeklerden” kopması ile bıkkınlık, yılgınlık yaşayan, oyundan düşen, “içten yanmalı” özelliğini kaybeden gençlere ve müteşebbislere yeniden başlama (restart) enerjini veren bir manifesto sunuyor.
  • Sümerlerden bugüne kadar gelen ticaretin değişmez unsurlarını değişen iş hayatının unsurlarıyla birleştiriyor.
  • Üstelik bunu espri, hoşluk, insanların kalbini kuşatan yaşanmışlıklar üzerine kuran, akademik soğukluktan uzak herkesin anlayabileceği ortak lisan ile başarıyor.

Başarı kriterlerinizi, seçtiğiniz yeni yolları, aldığınız riskleri ve hayallerinizi gözden geçirirken Türkmen’in anlattıklarına ruhunuzda yer açın. Milyon Dolarlık Sözler bilgi ile bilgeliğin karışımı, her okuyanın mutlaka bir şey kazanacağı, bir yanıyla zenginleşeceği bir insan hikayesi, iş hikayesi yani hayatın ta kendisi.

Türkiye’nin en tecrübeli yönetim danışmanlarından Haluk Ziya Türkmen yazdı! Sabah uğrunda ölecek bir hayalin varsa  saati kurmaya gerek kalmaz!

Haluk Ziya Türkmen Haluk Ziya Türkmen 1963 İstanbul doğumludur. 1981 yılında Tarsus Amerikan Lisesi’ni (TAC) bitiren Türkmen, 1985 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde (BS) lisans derecesini almıştır. 1985-1987 yılları arasında mali denetim ve yönetim danışmanlığı hizmetleri veren Price Waterhouse (PWC) bünyesinde önce asistan sonra kıdemli denetici olarak görev almıştır. 1992 yılından bu yana “değişim” odaklı yönetim danışmanlığı yapan Haluk Ziya Türkmen 2002 yılında uluslar arası yönetim danışmanlığı hizmet belgesi olan CMC sertifikasını ICMCI dan almıştır. Profesyonel yönetici olarak 1987 de ENKA İnşaat A.Ş ‘de kurumsal gelişimi hedefleyen Sistem ve Denetim grubunda İç Denetim Grubu Müdür Yardımcısı görev alan Türkmen; daha sonra TOOTAL Grubu’nda (Coats Viela) Mali Yönetmen olarak görev almıştır. AIG Grubu’na bağlı American Life Sigorta A.Ş ‘de 1988-1990 yıllarında Mali İşler Müdürlüğü, 1990-1992 yılları arasında ise İMTAŞ Sigorta (UAP) (Sonra Nordstern / Sonra Axa) Sigorta A.Ş’de Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Aynı dönemlerde yönetici olduğu grupların iştiraklerinin Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürüten Türkmen, 1992 yılında MAG Müşavirlik Araştırma Grubu A.Ş’ne yönetici / ortak olmuştur.

1992 yılından bu yana MAG CONSULTING bünyesinde yönetici / ortak olarak kurumsal gelişim ve değişim projeleri yönetmektedir. Yeni ekonomik trendlere uyumlu olarak stratejik hedeflerini güncellemek ve yeni hedefler bağlantılı gereken değişimi yönetmek, değişim sürecinde kurumsallaşmak ve yönetsel / finansal açıdan yeniden yapılanmak isteyen kurumlara dışarıdan yönetim desteği vermektedir. Aile şirketlerini uzun vadeli kurumsal hedefleri olan yapılara dönüştürmek ve bu değişimi uygulama yönetmek konusunda uzman olan Türkmen, 1992’den bugüne kadar 200 e yakın değişik süreli projelerde proje lideri ve ortağı olarak görev almıştır. Birçok projesi kalite ve yönetsel odaklı platformlarda ödül alan Türkmen, değişim uygulama sürecinde şirketlerin İcra Kurullarında başkan ve/veya danışman olarak görev alarak süreçleri yönetmektedir. Türkmen; yönettiği projelerde kurumsal dönüşüm ve gelişim süreçlerini uzun vadeli stratejik planlara bağlayarak gerçekleştirmektedir. Bu süreçleri; finansal ve stratejik ortaklıklara bağlı EXIT açılımları ile destekleyecek süreç tasarımlarını öncelikle açılım olarak ele almaktadır. MAG CONSULTING projelerinin önemli bölümünde kurumsal finansman yapısını güçlendirici IPO, Finansal Ortaklıklar, Yenilikçi Finansman modelleri ile gelişim sürecini destekleyici ek iş modelleme çalışmaları da gündeme alınmaktadır. MAG CONSULTING kurumsal gelişim süreçlerinin finansal kaldıraçlarla desteklenmesine önem vermektedir. Türkmen; değişik dönemlerde YDD, KOSGEB, MCT, ISO, Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi gibi kurumlarda yönetim ve değişim odaklı dersler ve seminerler veren Türkmen, aynı zamanda Management Centre Türkiye bünyesinde konferans konuşmacısı olarak görev almaktadır. Eğitmen olarak MCT ve MAG bünyesinde stratejik planlama, mali planlama ve bütçeleme, değişim ve kurumsal planlama eğitim/seminerlerini önde gelen çok uluslu ve yerel kuruluşlara veren Türkmen aynı zamanda bölgesel eğitsel gelişim programlarında da üst düzey eğitimler vermiştir. Ayrıca önde gelen bankacılık ve finans kurumlarının değişim seminerlerinde konuşmacı olarak görev alan Türkmen çok sayıda bölgesel mesleki kuruluşa seminer ve eğitim desteği vermiştir. İngiltere, ABD, Hollanda, Almanya, Fransa, Belçika ve BAE de işe yönelik mesleki gelişim ve proje odaklı çalışmalarda bulunan Türkmen, 2008 yılından beri AREOPA INTERNATIONAL Türkiye Temsilcisi olarak etkinliklerde bulunmaktadır. Değişik zamanlarda FORBES, Turkish Time, Milliyet ve benzeri iş dünyasına yönelik mecralarda yazıları yayınlanan Türkmen, birçok TV programında finans, strateji ve değişim konusunda görüşlerini paylaşmıştır. Üniversitelerin öğrenci dernek ve kulüpleri ile ortak etkinlikler gerçekleştiren Türkmen, son 3 yıldır BAU bünyesinde Business Talks etkinliklerini gerçekleştirmektedir.

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 232

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Bir önceki yazımız olan Ateşin Şarkısı - Tess Gerritsen başlıklı kitabımızda Ateşin Şarkısı Tess Gerritsen, Ateşin Şarkısı Tess Gerritsen epub indir ve Ateşin Şarkısı Tess Gerritsen Özeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.