Meyhane - Emile Zola - PDF E-Kitap Oku, İndir
Meyhane – Emile Zola

Meyhane – Emile Zola

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2016
Eklenme: Kasım 8th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 531
Yazar: Emile Zola

88 Kişi Tarafından Görüldü

Meyhane, Paris’in kenar mahallelerini yoksulluk ve yaşam kavgası, alkolizm ve sefalet üzerinden mercek altına alan natüralist bir başyapıt.

Zola’nın olgunluk dönemi yapıtlarından olan Meyhane, sevgilisi Lantier ile birlikte Paris’in kenar mahallelerinden birine yerleşen ve bir çamaşırhanede çalışmaya başlayan Gervaise Macquart’ın hikâyesini anlatır. Zola, bir işçi ailesinin kaçınılmaz düşüşünü içkinin ve aylaklığın sonu, aile bağlarının çözülüşü, dürüstlük duygusunun yitirilişi gibi temalarla tasvir ederken 19. yüzyıl Parisi’nin natüralist bir tablosunu sunar. Otantik atmosferi ve ödünsüz gerçekçiliğiyle Fransız romanının köşetaşlarından biri olan Meyhane’yi Cemal Süreya’nın özgün çevirisiyle sunuyoruz.

“Meyhane, tasvir ettiği iç karartıcı atmosfere rağmen, muazzam pasajlar ve epizodlarla dolu. Romanın gücü, sahip olduğu sıradışı ağırlıktan ileri geliyor.”HENRY JAMES

Bir önceki yazımız olan Köpeğiyle Dolaşan Kadın (Otuz Yedi Seçme Öykü) - Anton Çehov başlıklı kitabımızda Köpeğiyle Dolaşan Kadın (Otuz Yedi Seçme Öykü), Köpeğiyle Dolaşan Kadın (Otuz Yedi Seçme Öykü) epub indir ve Köpeğiyle Dolaşan Kadın (Otuz Yedi Seçme Öykü) epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.