Metastaz – Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu

Metastaz – Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Şubat 7th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 264
Yazar: Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu

268.730 Kişi Tarafından Görüldü

Menzilci polisler ilk kez göreceğiniz fotoğraflarında ne yapıyordu? 


– AKP’li Bakan’ın tarikat şeyhinden özel ricası neydi? 


– Devlette FETÖ’den boşalan koltuklara hangi tarikat nasıl yerleşti? 


– Nedir bu hüsn-ü şehadet ve FETÖ borsası? 


– Hangi cemaat kim için Cumhurbaşkanı’na mektup yazarak kefil oldu?


– Genelkurmay Başkanı’nın “sahip çıkın” dediği isimler neden tutuklandı? 


– “Kurda kuşa yem etmeyin” denilen işadamı nasıl hapisten çıktı? 


– FETÖ operasyonlarından çıkarılan “imtiyazlı ortaklar” kim?


– Hâkim rüşvet alırken gizli bir operasyonla nasıl yakalandı? 


– Hangi gazeteci kendisini MİT’çi diye tanıtıp dolandırıcılık yaptı? 


– Çektirdiği fotoğrafları davaları etkilemek için kullanan ismin arkasında kimler var? 


– FETÖ operasyonu yapan savcının odasını AKP’liler mi bastı? 


– Erdoğan’ın tehdit edildiği toplantıdan yara almadan çıkan ünlüler kim? 


– Üstü kapatılan telefon görüşmelerinde neler konuşuldu?

İlk kez yazılan gerçeklerle tabular yıkılıyor…

Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, Metastaz ile devleti esir alan kanserli hücrelere ışık tutuyor.

Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun Metastaz kitabında aktardığına göre Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Küçükbay’ın aleyhinde ifade verdi.

Uzunkaya’nın anlattığına göre Küçükbay, kendisinden bilgi isteyen polislere, “Siz bu yapının bir terör örgütü olduğu konusunda önce beni ikna etmelisiniz” dedi. Dava tutanaklarına yansıyanlara göre Küçükbay’ın pişmanlığını samimi bulmayan Uzunkaya şunları söyledi:

“2015 ortalarında bizimle yaptığı görüşmede kendisini ikna etmemizi ifade etmiştir. Bu durum, son derece çelişen bir husus olarak dikkat çekmektedir.”

Küçükbay’ın Emniyet’e yardımcı olacak bilgiler verdiğini iddiasını yalanlayan Uzunkaya, şu ifadeleri kullanıyor:

“Sanık Ahmet Küçükbay’ın mahkemeye vermiş olduğu ifadede belirttiği gibi, 2015 yılında kendiliğinden emniyet müdürlüğüne gelerek pişmanlık ve itiraf tanımlamasına uyan hiçbir sözlü ya da yazılı beyanı ve anlatımı olmamıştır.

Yukarıda alıntısını yaptığım 2015 yılı sonlarındaki sosyal medya paylaşımı da bu durumu açıkça göstermekte ve kendisini tekzip etmektedir.”

Uzunkaya’nın anlattığına göre Küçükbay, sonraki görüşmede de aynı tavrı sürdürdü.

Kendisinden bilgi almaya çalışan Emniyet görevlilerini FETÖ’ye destek için ikna etmeye çalıştı. Uzunkaya, yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

“Bu ikinci görüşmede aynı tavır ve yaklaşımını sürdürdüğü, hatta kendisiyle görüşme yapan şube müdürlerinin bana gelerek ‘müdürüm, biraz daha görüşsek şahıs neredeyse bizi ikna edecek’ şeklinde beyanda bulundukları ve bu durumun adı geçenin katı bir tutum içinde olduğunu açıkça göstermiştir.”

Uzunkaya, daha önce görev yaptığı İzmir’de, FETÖ’cülerin yarattığı tahribat nedeniyle nasıl zorlandığını da mahkeme heyetine şöyle anlatıyor:

“İzmir’de de maalesef böyle bir dönem yaşanmış ve bu yapıyla ilgili bilgi toplamada özellikle 17-25 Aralık süreci ve sonrasında oldukça zorluklarla karşılaşılmıştır.

Kişisel kaygılarla, gerek yapının yürüttüğü algı çalışmalarıyla ve gerekse bu örgütün tekrar güçlenebileceği gibi beklenti ve düşüncelerle alınan bilgilerin neredeyse tamamı ya basına yansıyan açık kaynak çalışmaları ya da duyum şeklinde elde edilen bilgilerden sağlanmıştır. Çünkü devletin istihbarat birimlerini o döneme kadar elinde bulunduran bu yapı, kendisi ile ilgili tek bir kelime bilgiyi dahi arşivlerde tutmamıştır.”

Uzunkaya, FETÖ’ye karşı harekete geçmek istediklerinde istihbaratta tek bilgi bulamadıklarını söylerken, bunun İzmir için zorluğunu şöyle anlattı:

“Bu süreçte bir yandan ‘PKK için Kandil neyse, FETÖ için de İzmir odur’ şeklinde birtakım haberlerin ve yazıların çıktığı ve İzmir ilinin bu yapının başkenti olduğu yazılı ve görsel medyada sıkça dile getirilmiştir.

İzmir gerçekten de FETÖ terör örgütü için kuruluşundan itibaren tüm faaliyet alanlarıyla alt yapısıyla, ekonomik gücüyle adeta bu örgütün başkenti ve karargâhı gibi bir konum taşımıştır.”

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 264

Ebat : 13,5 x 21,5

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım


Bir önceki yazımız olan Son - Ayşe Kulin başlıklı kitabımızda Son - Ayşe Kulin pdf indir, Son - Ayşe Kulin pdf oku ve Son Ayşe Kulin epub indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Metastaz – Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu” için 4 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.