Lyon'da Düğün - Stefan Zweig - PDF E-Kitap Oku, İndir
Lyon’da Düğün – Stefan Zweig

Lyon’da Düğün – Stefan Zweig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Eylül 2018
Eklenme: Ekim 17th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 56
Yazar: Stefan Zweig

393 Kişi Tarafından Görüldü

Lyon’da Düğün Fransız Devrimi sırasında yaşanan kargaşa ve zulüm günlerinde ölüme yaklaşan insanlara umut veren bir aşkın hikâyesidir.

1793’te kentte kurşuna dizilmeyi bekleyen karşı devrimcilerin toplandığı hapishane tuhaf bir nikâha sahne olur. İki Yalnız İnsan, acı çeken iki çaresiz insanı buluşturur. Birinin yüreğinden kopan çığlık diğerininkinde karşılık bulurken, farkında olmadan birbirlerinin yıllar süren yalnızlığına son verirler.

Wondrak ise yazarın savaş karşıtı yapıtlarından biridir.

Bohemya’nın küçük bir kentinde çirkinliğiyle sürekli alaya maruz kalan bir kadın tecavüze uğradıktan sonra doğurduğu çocuk sayesinde yaşama tutunmuştur, ama patlak veren Birinci Dünya Savaşı yüzünden oğlunu askere alarak ondan koparmaları söz konusudur.

Zweig bu öykülerde toplum dışına itilmiş karakterleri üzerinden insanlık durumunu analiz eder. Karakterlerinin başlarından geçenler “yazgı” değil, insanlığın iflasının sonucudur.

Bir önceki yazımız olan Bir Delinin Anıları - Gustave Flaubert başlıklı kitabımızda Bir Delinin Anıları Gustave Flaubert, Bir Delinin Anıları Gustave Flaubert epub indir ve Bir Delinin Anıları Gustave Flaubert epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.