Liseden Arkadaşlar - Selçuk Aydemir - PDF E-Kitap Oku, İndir
Liseden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir

Liseden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Eylül 6th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 224
Yazar: Selçuk Aydemir

6.291 Kişi Tarafından Görüldü

Mahalle kültürünün son demlerinin yaşandığı yıllar… İlk arkadaşlıkların okuldan değil de apartmandan kurulduğu, bakkala diye evden çıkıp arkadaşlarla sokaklarda oynanan zamanlar… Küçükçekmece’nin küçük bir mahallesinde büyüyen ve artık gerçekten büyüdüğüne inanan Selçuk, çetecilik işlerini bırakıp gideceği “süper” lise ile hayatında başka bir sayfa açma hayalleri kurarken evdeki hesap çarşıya uymuyor. Selçuk ne kadar beladan uzak durmak istese de arkadaşları Mete, İsmet ve Serkan’ın da farkında olmadan yaptıklarının katkısıyla belanın tam ortasında buluyor kendini.

 

Çalgı Çengi, Düğün Dernek, Kardeş Payı ve İşler Güçler gibi dizi ve filmlerin senarist ve yönetmeni Selçuk Aydemir, 15 yaşındaki bir ergenin gözünden ilk aşkları, arkadaşlıkları, hayalleri, aileyi ve mahalle yaşamını anlatıyor. Fonda da Selçuk ve arkadaşlarının okulun en belalı adamına karşı giriştikleri mücadelenin mizah dolu hikayesi var.

 

Beden dersinin olduğu gün formasının altına eşofman giyenler, siyah-beyaz tüplü televizyona Commodore 64 bağlayan dedeler, sevdiği kıza açılırken ölecekmiş gibi olup da ölmeyenler, kolay çarpılıyor diye Pi’yi 3 değil de 5 alanlar, mahallenin mavi tikli official ulakları yani dırdırcı teyzeler ve arkadaşlık yeminini tamamlamaya kararlı bir grup ergen başrolde Liseden Arkadaşlar’da…

Liseden Arkadaşlar Kitabı tanıtım Amaçlıdır.

Selçuk Aydemir’den lise sıralarını hatırlatacak, sıcacık, bol kahkaha vaat eden bir kitap…

Liseden Arkadaşlar Kitap Özeti

Kitapta; mahalle kültürünün yansımalarını anlatır. Mahalle ortamında yaşayan herkes biraz kitabın yazarı gibi hisseder kendini. Kitapta Selçuk adında liseli bir genç, okulunda bulunan en belalı adama karşı mücadele etmektedir. Çete işlerinden uzak durmak isterken kendisini olayların tam ortasında bulur.

“İnsanlar tanıdıkları insanları ister istemez yeni tanıştıkları zamanki gibi bilirler hep. Bu yüzden kaç yaşına gelirseniz gelin, anne babanızın gözünde altını değiştirdiği çocuksunuzdur. Sen senelerce altına sıç, onlar temizlesin. Sağım solum ağrıyor bile demekten aciz ol, ağzına lokma koymasalar aç gez, sonra vay efendim ben kaç yaşına geldim büyüdüm artık… Ceo olsan fark etmez. O seni badi badi yürüyüşünle hatırlayacak hep.”

Yazar,“Mahalleden Arkadaşlar” adlı eserinde de dokuz yaşındaki Selçuk’un dünyasını anlatmıştı. Şimdi aşına olduğumuz Selçuk’un devamı olan “Liseden Arkadaşlar” ise lise yıllarını yaşayan Selçuk ve arkadaşlarının başından geçen olayları anlatmakta. Herkes bir dönemler öyleydi, tabletlerin olmadığı ve gençlerin ailelerinden gizli gizliği içtiği sigaralar dönemi. Mahalle kültürünün son demlerinin yaşandığı yıllardır. İlk arkadaşlıkların okuldan değil de apartmandan kurulduğu, bakkala diye evden çıkıp arkadaşlarla sokaklarda oynanan zamanlar. Küçük çekmece’nin küçük bir mahallesinde büyüyen ve artık gerçekten büyüdüğüne inanan Selçuk, çetecilik işlerini bırakıp gideceği “süper” lise ile hayatında başka bir sayfa açma hayalleri kurarken evdeki hesap çarşıya uymuyor.

Liseden Arkadaşlar Roman pdf si telif hakkı nedeniyle kaldırılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bugünün Tasavvufu - Çağrı Dörter başlıklı kitabımızda Bugünün Tasavvufu - Çağrı Dörter epub indir, Bugünün Tasavvufu - Çağrı Dörter epub oku ve Bugünün Tasavvufu - Çağrı Dörter oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“Liseden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir” için 2 Yorum

  • Arkadaş10 dakikadır bekliyorum kitap hazırlanıyor diyor. Ayıp değil mi niçin insanları kandırıyor sunuz? Yoksa yok deyin

    • Ayıp olacak bir şey yok kitap tanıtım amaçlı olarak yayınlanmış ve indirme linki Telif hakkı nedeniyle kaldırılmıştır,zamanı geldiğinde pdf si yüklenecektir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.