Kumral Ada Mavi Tuna - Buket Uzuner - PDF E-Kitap Oku, İndir
Kumral Ada Mavi Tuna – Buket Uzuner

Kumral Ada Mavi Tuna – Buket Uzuner

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: İlk Baskı Yılı 1997
Eklenme: Eylül 11th, 2018
Dil: Türkiye
Sayfa: 500
Yazar: Buket Uzuner

236 Kişi Tarafından Görüldü

“Bir Salı sabahı uyandım. Bütün gazeteler hayatta en çok sevdiğim kadının bir cinayet işlediğini yazıyordu.Bunu hiç beklemiyordum. Beynimden vurulmuşa döndüm. İç dengelerim şiddetle sarsıldı. Oysa gerçeği biliyordum ama bana kimse kek bir şey sormamıştı.Onu mahkûm etmişlerdi!

kapı çalındı. İki asker beni almaya gelmişti. İç savaş çıkmış, seferberlik ilan edilmişti. Bunu bekliyordum. Hiç şaşırmadım. Bunu uzun zamandır korku ve kuşkuyla hep bekliyordum. Hazırlandım ve o Salı sabahı evden çıktım.

Genç bir öğretmen bir sabah Kuzguncuk’taki evinden apar topar alınıp, askere götürülür. O, bunun bir kabus olduğuna, arkadaşlarıysa onun iç savaşa katıldığına inanmaktadır. Oysa annesi oğlunun bir ambulansla evden götürüldüğünü anlatmaktadır.

(Tanıtım Bülteninden)

“Ich bin am Dienstagmorgen aufgewacht, und alle Zeitungen haben geschrieben, dass die Frau, die ich am meisten liebte, einen Mord begangen hat. Ich habe nie darauf gewartet. Ich wurde von meinem Gehirn getroffen. Es wurde heftig von meinen inneren Gleichgewichten erschüttert. Ich kannte die Wahrheit, aber niemand fragte mich nach Kuchen.

Die Tür wurde gestohlen. Zwei Soldaten kamen, um mich abzuholen. Bürgerkrieg war draußen, Mobilmachung wurde erklärt. Das habe ich erwartet. Ich bin überhaupt nicht überrascht. Darauf habe ich schon lange mit Angst und Argwohn gewartet. Ich bin bereit und ich verließ das Haus am Dienstagmorgen.

Ein junger Lehrer wird eines Morgens aus dem Haus in Kuzguncuk weggebracht und zum Militär gebracht. Er glaubt, dass es ein Albtraum ist und dass seine Freunde ihn in den Bürgerkrieg begleiten. Seine Mutter erzählt jedoch, dass sein Sohn mit einem Krankenwagen von zu Hause weggebracht wurde.

(Vom Promotion-Bulletin)

 

Bir önceki yazımız olan Goriot Baba - Honore De Balzac başlıklı kitabımızda Goriot Baba Honore De Balzac, Goriot Baba Honore De Balzac epub indir ve Goriot Baba Honore De Balzac epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.