Küçük Kemancı - Eleanor H. Porter - PDF E-Kitap Oku, İndir
Küçük Kemancı – Eleanor H. Porter

Küçük Kemancı – Eleanor H. Porter

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2013
Eklenme: Ekim 9th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 111
Yazar: Eleanor H. Porter

89 Kişi Tarafından Görüldü

Küçük Kemancı

Küçük Kemancı Eleanor H. Porter  Tüm evleri birbirine benzemesine rağmen çok şirindi Silis-Maria köyü. Köydeki evlerden iki tanesi birbirinden farklıydı. Bu eski evlerden birinin bahçesinde çok güzel meyve ağaçları vardı, diğerinin ise bahçesi yoktu ama ahırı vardı.

Bu evde tüm köyün İtalyan diye tanıdığı Travillo ve oğlu birlikte yaşıyordu. Pazar günleri baba ve oğlu birlikte el ele dolaşırlardı.

Köyden geçtiklerinde herkes çok şaşırıyordu. Çocuk, adeta babasının kopyasıydı. Eğer Pazar günleri hava yağmurlu ise gezmeye çıkmazlar evde pencerenin önüne oturur dışarıyı seyrederlerdi. Bazen baba cebinden ağız mızıkasını çıkarır saatlerce çalardı.

Çocukta büyük bir ilgi ile babasını seyrederdi. Bazen de tarağının üzerine kâğıt parçaları koyarak, güzel şarkıları dile getirirdi. Her çeşit müzik aleti, babasının elinde dünyanın en güzel seslerini çıkarırdı. Çocuk babasının söylediği şarkılardan özellikle birini çok severdi.??Bir göl vardı, Peskiyera?da?? ,diye başlayan bu şarkı çok uzundu. Şarkıda neşeli sözler bir yana şikâyetlerde yer alıyordu.

Şarkı bitince baba oğlunun omzunu sıvazlayıp:rn?Aferin Enriko çok güzel söyledin, diyordu. Çocuğu sadece babası Enriko diye çağırıyordu, diğerleri kısaltma olarak Riko diyordu.

Bir önceki yazımız olan Seçme Hikayeler - Anton Çehov başlıklı kitabımızda Seçme Hikayeler Anton Çehov, Seçme Hikayeler Anton Çehov epub indir ve Seçme Hikayeler Anton Çehov epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.