Kızıl - Stefan Zweig - PDF E-Kitap Oku, İndir
Kızıl – Stefan Zweig

Kızıl – Stefan Zweig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mayıs 2018
Eklenme: Eylül 6th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 72
Yazar: Stefan Zweig

2.076 Kişi Tarafından Görüldü

Zweig gençlik dönemi yapıtlarından Kızıl’da öğrenim için Viyana’ya giden genç bir tıp öğrencisinin büyük kentin gerçekliğine uyum sağlama ve yetişkinliğe adım atma sürecini anlatır. Kendini birdenbire ailesinden uzakta soğuk bir odada yapyalnız bulan bu “çocuksu” genç adam, zamanla girdiği bunalımın etkisiyle hayallerinden, başlangıçta büyük bir hevesle sarıldığı tıp eğitiminden vazgeçme noktasına gelmiştir.

Kızıl  Stefan Zweig Kitabı tanıtım Amaçlıdır.

Tam da o günlerde kızıla yakalanan ve yardımına ihtiyaç duyan bir kız çocuğu onu hayata geri çağırır… 1908 yılına ait bu anlatı, Zweig’ın daha o zamanlar çoktan bir novella üstadı olup çıktığının kanıtıdır adeta. Üstelik, yazarın sonraki yapıtlarında sıklıkla karşılaştığımız bir temanın peşine henüz kariyerinin başındayken düştüğünü; gaddar bir dünyada varoluşunu sürdüremeyecek kadar kırılgan insanların acılarını baştan beri dert edindiğini ortaya koyar.

Bir önceki yazımız olan Kansersavar Mutfak - Elif Güveloğlu başlıklı kitabımızda Kansersavar Mutfak Elif Güveloğlu epub indir, Kansersavar Mutfak Elif Güveloğlu epub oku ve Kansersavar Mutfak Elif Güveloğlu oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.