Kardeşimin Hikayesi - Zülfü Livaneli - PDF E-Kitap Oku, İndir
Kardeşimin Hikayesi – Zülfü Livaneli

Kardeşimin Hikayesi – Zülfü Livaneli

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2013
Eklenme: Eylül 2nd, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 330
Yazar: Zülfü Livaneli

114 Kişi Tarafından Görüldü

bu kitabi okuyamadan ölen bir insan hiç yaşamamıs bile sayıla bilir;desem abartı sayılam bence okunmasını önemle tavsiye ederim.

Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.

Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

“Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.”

Bir önceki yazımız olan Kreutzer Sonat - Lev Nikolayeviç Tolstoy başlıklı kitabımızda Kreutzer Sonat epub indir, Kreutzer Sonat epub oku ve Kreutzer Sonat Lev Nikolayeviç Tolstoy hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.