İstanbul'u Çalıyorlar! - Gülsevin Kıral - PDF E-Kitap Oku, İndir
İstanbul’u Çalıyorlar! – Gülsevin Kıral

İstanbul’u Çalıyorlar! – Gülsevin Kıral

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2011
Eklenme: Ekim 25th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 152
Yazar: Gülsevin Kıral

1.895 Kişi Tarafından Görüldü

İstanbul’un tarihsel dokusunda, eğlenceli bir dedektiflik öyküsü!

Çok sevilen ödüllü yazar Gülsevin Kıral, dedektiflik maceralarına bir yenisini ekliyor. Gizli Formül Hangi Zarfta! ve Berber Pire, Tellal Deve adlı kitaplarıyla tanınan yazar, zekice kurguladığı Ömer Hepçözer Dedektiflik Bürosu dizisinin ilk kitabında, on bir yaşındaki Mustafa’nın akıl almaz, “sıradışı” bir davanın çözülmesine yardımcı olmasını konu ediyor.

Yalın dili ve güldüren anlatımıyla çocukların severek okuduğu yazar, İstanbul’un tarihsel yapılarının özneleştiği, ilginç karakterler ve gizemli izlerle dolu bir kovalamacayı anlatıyor. İstanbul, tarihsel miras, araştırma, dayanışma gibi önemli temalarıyla güçlenen kitap, ipucu peşinden koşmayı seven, komik maceralardan hoşlanan okuyucular için birebir.

İstanbulu Çalıyorlar Kitabı Tanıtım Amaçlıdır.

Her şey, gazetedeki “Dedektif Yardımcısı Aranıyor” ilanıyla başlar. Mustafa yaz tatili süresince, babasının eski polis arkadaşı Ömer Hepçözer’in dedektiflik bürosunda çalışacaktır. İstanbul’un önemli mimari anıtlarına acayip bir şeyler olması, ikiliyi önce çaresiz bırakır. Hırsızların akıl almaz planı, kentin tarihsel dokusunu tehdit ederken, ikili kolları sıvar. Elif ve teyzesinin de yardımıyla araştırmaları derinleştikçe, şaşırtıcı gerçekler gün yüzüne çıkacaktır…

Ömer Abi bir çığlık attı: “Vay canına! Süleymaniye’nin kubbesi yok!!” ‘Yok deve!’diye geçirdim içimden. Tamam, benim boyum kısa olduğu için ben göremiyordum, sırık gibi boyuyla Ömer Abi görebilirdi –Bildiğim kadarıyla gözlerinden yana da bir derdi yoktu. Ama, bir caminin kubbesi ortadan toz olsun! Kim inanırdı buna!

(Tanıtım Bülteninden)

Adı:
İstanbul’u Çalıyorlar!
Yazar:
Gülsevin Kıral
Alt başlık:
Ömer Hepçözer Dedektiflik Bürosu 1
Baskı tarihi:
2011
Sayfa sayısı:
152
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789944717564
Kitabın türü:
Çocuk, Gençlik, Hikaye (Öykü)
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye

Bir önceki yazımız olan Berdel - Şehnaz & Gülşen başlıklı kitabımızda Berdel Şehnaz Gülşen epub oku, Berdel Şehnaz Gülşen Özeti ve Berdel Şehnaz Gülşen pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.